Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ (2-10) iškovojo retą pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“), pirmadienį namuose 92:80 (23:22, 25:19, 18:23, 26:16) palaužę „Gargždus“ (3-9).

Kova prasidėjo lygiai, tačiau „Gargždų“ komanda anksti susidūrė su netektimis. Čiurną susižeidė Nickas Wardas, vėliau grįžęs ant parketo, o rimtesnė situacija buvo su Aurimu Majausku, kurio kojai ištinus teko keliauti į ligoninę. Likus 3 minutėms iki mačo pabaigos jis grįžo į areną palaikyti savo komandos.

Po pirmo ketvirčio „Nevėžis-Optibet“ pirmavo 23:22, tačiau „Gargždai“ nebuvo pakirsti netekčių ir nepaleido varžovų  į priekį – 35:33. Tiesa, Zane‘as Watermanas ir Seanas McNeilas tempė į priekį šeimininkus, kurie galiausiai atitrūko 48:41.

Po pertraukos persvara tapo jau dviženklė (51:41), puikų žaidimą toliau rodė Z. Watermanas. Būtent po jo tritaškio komanda tolo dar labiau (63:50), tačiau „Gargždai“ kėlinį užbaigė spurtu 9:0 ir prieš lemiamą ketvirtį atsiliko vos 64:66.

Drama tęsėsi, o aistras iliustravo Z. Watermano techninė nuobauda. Prieš tai jis jau buvo gavęs nesportinę pražangą, tad jo pasirodymas baigėsi. Jis per 29 minutes pelnė 22 taškus, atkovojo 7 kamuolius ir rinko 28 naudingumo balus.

Francis Okoro, S. McNeilas ir I.Vaitkus dėjo pastangas, kad „Nevėžis-Optibet“ artėtų pergalės link – 78:68. „Gargždai“ klydo ir savo baudų metimų šansus švaistė, o to neatleido šeimininkai, tiesa, Armandas Urkis dviem metimais dar įžiebė viltį svečiams – 79:85. Liko 80 sek., bet C. Jurgensas pataikė pergalę kone tvirtinusį metimą.

Debiutuoti „Betsafe-LKL“ dar spėjo „Gargždų“ aprangą vilkintis 17-metis Deinas Kuodys. Ant parketo žengė ir kėdainiečiams atstovaujantis 19-metis Dominykas Grenda, dar spėjęs pelnyti taškus.

„Gargždai“ šį vakarą pataikė vos 17 baudų iš 32 (53 proc.), tad neišnaudotų šansų buvo daug.

Mačui registruotas buvo, bet nežaidė Ivanas Gavrilovičius.

Pirmąją tarpusavio kovą „Gargždai“ laimėjo 97:84.

Sezono rekordą fiksavo kėdainiečius į priekį tempęs C.Jurgensas, pelnęs 22 taškus.

„Nevėžis-Optibet“: Zane‘as Watermanas (7 atk. kam.) ir Carlosas Jurgensas – po 22, Seanas McNeilas 18 (4/8 trit.), Ignas Vaitkus 10, Francis Okoro 8 (11 atk. kam.)

„Gargždai“: Justas Furmanavičius 17 (9 atk. kam., 5 rez. perd.), Borisas Mbala 16, Ryanas Larsonas 15, Armandas Urkis 11, Jaylonas Scottas 9 (7 atk. kam.).

Kitas „Betsafe-LKL” čempionato rungtynes „Nevėžis-Optibet” (2-10) žais sekmadienį, gruodžio 10 d. Kaune su „Žalgiriu” (10-2).

Bet prieš tai, trečiadienį, gruodžio 6 d., „Nevėžis-Optibet” Utenoje sužais atsakomąsias KMT rungtynes su „Juventus” dėl patekimo į ketvirtfinalį. Pirmas susitikimą Kėdainiuose rezultatu 107:90 laimėjo uteniškiai.