Antrosios Velykų dienos rytą ugniagesiai gelbėtojai skubėjo į didžiausias Kėdainių mieste Kauno gatvės kapines. Gautas pranešimas, kad dega atliekų konteineriai, matyti tamsūs dūmai.

Atvykus ugniagesiams, plastikiniai atliekų konteineriai, stovėję vienas šalia kito, jau degė atvira liepsna. Ugnis buvo įsišėlusi, mat konteineriai nebuvo tušti, į juos buvo sukrautos įvairios degios atliekos: plastikiniai įdėklai, dirbtinės gėlės, eglišakiai ir pan. Savaime jos užsidegti negalėjo, arba tai buvo tyčinė veika – padegimas, arba taip atsitiko dėl neatsargaus žmogaus elgesio – galbūt buvo įmesta nuorūka ar neužgęsinta kapų žvakė. Įvykio metu visiškai sudegė trys plastikiniai konteineriai – iš jų beliko tik apdegę ratukai ir nuodėguliai, kiek atokiau stovėjęs ketvirtas konteineris apsilydė.

„Tas apsilydęs konteineris irgi jau nebus tinkamas naudoti, nes, kai apsilydė plastmasė, dangtis nebeatsidaro. Šie konteineriai yra rajono savivaldybės turtas, nuostoliai siekia ne vieną šimtą eurų“, – teigė Kėdainių miesto seniūnijos darbo organizavimo inžinierius Vytautas Petraitis.

Kauno g. kapinių prižiūrėtoja V. Paliovkina sako, kad plastikiniai konteineriai kapinėse visiškai sudegė pirmąsyk. Anksčiau į prie kapinių stovinčius metalinius atliekų konteinerius gyventojai atveždavo ir supildavo neužgesintus pelenus, tada konteineriai irgi degdavo, bet, kadangi jie buvo metaliniai, tiek žalos nebūdavo padaroma.  Plastikiniai ugniai itin neatsparūs.

Panašios naujienos