„Sunkus šiemet Kalėdų laukimas, liūdna, kad negaliu jūsų apkabinti… – atsiduso šiandien pavakare prie pagrindinės miesto Kalėdų eglutės apsilankęs, tačiau iš savo elektromobilio neišlipęs Kalėdų Senelis. Didžiosios Rinkos aikštėje ir miesto gatvėse spėję Senelį sutikti vaikai ir suaugusieji jam mojavo iš toli. – Bet prižadu, kad dovanų bus!“

Nuo šio penktadienio iki Trijų Karalių senamiestyje spindės pagrindinė Kėdainių miesto Kalėdų eglė. Ją aplankęs Kalėdų Senelis patikino, kad šiemet eglutę įžiebė visi kėdainiečiai – savo širdžių šiluma.

Kasmet Kalėdų eglės įžiebimo momentą žymi iškilmingas mygtuko paspaudimas, o su Kalėdų Seneliu šią misiją atlieka rajono merai. Šie metai, dėl pandemijos, išskirtiniai. Pasak Kalėdų Senelio, šiemet eglutė nušvito nuo visų kėdainiečių širdžių, norų, linkėjimų savo miestui ir stiprybės.   

Kalėdų eglutė jau skelbia švenčių pradžią ir saulės laukimą.
(Tomo Bičiūno nuotr.)

Savo ruožtu, Senelis perdavė gausybę šventinių linkėjimų mažiems ir dideliems kraštiečiams. Ir pažadėjo – dovanų bus!

Kadangi Kalėdų Senelis šiemet su vaikais pabendrauti gyvai negalėjo, su artėjančiomis šventėmis juos sveikino važinėdamas miesto gatvėmis girliandomis ir dekoracijomis papuoštu elektromobiliu. Skambant kalėdinėms melodijoms, pradėjęs kelionę nuo dabartinės Kėdainių kultūros centro buveinės buvusiame kolegijos pastate, elektromobilis atriedėjo J. Basanavičiaus gatve, suko ratus Senamiestyje, aplankė Didžiosios Rinkos aikštėje stovinčią Kalėdų eglutę, o vėliau pasuko skleisti šventinę nuotaiką į miegamuosius miesto mikrorajonus.

Pasidžiaugti jaukiai vakaro tamsoje žėrinčia Kėdainių eglute žmonės rinkosi negausiai, šeimomis ar tvarkingai laikydamiesi reikalavimo būriuotis tik po du asmenis. Kiek drąsiau jautėsi jaunimas, tačiau niekas prie eglutės ilgai neužtrukdavo – įsiamžinę asmenuke ar vienas kitą prie spindinčios eglutės, traukdavo tolyn į šventiškai pasipuošusias senamiesčio gatves. Dalis kėdainiečių eglute gėrėjosi ir ją fotografavo neišlipdami iš automobilių.

„Kasmet ateinu pasižiūrėti eglutės įžiebimo, šiemet su anūkėle Paulina taip pat norime prie jos nusifotografuoti. Labai graži šiemet eglutė, nepaprastai! Linkiu, kad visi kėdainiečiai ja galėtų pasidžiaugti, kad būtų sveiki. Svarbiausia šiais laikais – būkime sveiki“, – palinkėjo kėdainietė Vilma.

Panašios naujienos