Vakar, lapkričio 30-ąją, nuspręsta, kad kasmetinė eglišakių dalinimo akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ šiemet, deja, nevyks. Dėl visų Lietuvos regionų gyventojų ir Valstybinių miškų urėdijos darbuotojų saugumo buvo priimtas spendimas šį gruodį populiarios akcijos nerengti.

Tad šiemet kėdainiečiai, kurie tikėjosi namo nemokamai parsinešti žaliaskarių šakų, turės jomis pasirūpinti patys.

Kėdainių medelyne

Valstybinių miškų urėdija jau pradėjo prekybą Kalėdų medeliais. Urėdijos regioninių padalinių  medelynuose ir girininkijose galima įsigyti medelių iš miško, plantacijų, eglučių ir kėnių vazonuose, visų rūšių medelių šakų.

Kėdainių gyventojams patogiausia prekybos vieta yra Gedimino g. 52, Janušavos kaimas, kur įsikūręs Kėdainių medelynas.

Kainos nepakito

Šiemet Kalėdų medelių kainos beveik tokios pat, kokios buvo prieš metus. Paprastoji eglutė iš miško kainuoja 2-36 eurų, užauginta plantacijoje – 5-20 eurų, o vazonuose – 8-40 eurų.

Kaip ir kasmet, brangesnės yra plantacijose užaugintos pušys (juodoji ar kalninė) (8-80 Eur), baltoji, dygioji ir sidabrinė eglės (8-112 Eur) bei kėniai (8-80 Eur).

Kainos priklauso nuo augalo dydžio: parduodami 0,5-4 m aukščio kalėdiniai medeliai. Visų rūšių medelių šakos kainuoja po 1 eurą.

Perkant didelį kiekį kalėdinių medelių taikoma nuolaida: vienu metu įsigyjant 51-100 vnt. – 5 proc. nuolaida, o daugiau kaip 100 vnt. – 10 proc. 

Medelynuose ir girininkijose medelių kainos vienodos.

Atsiskaitymas – tik kortelėmis

Dėl visų saugumo atsiskaitant už eglutes Valstybinių miškų urėdija priims mokėjimus tik negrynaisiais pinigais, t. y. atsiskaityti už prekes bus galima banko kortele ar virtualiąja kortele išmaniajame telefone.  

Taip pat prašome privalomai dėvėti kaukę, laikytis dviejų metrų atstumo, įėjus dezinfekuoti rankas, prekybos vietoje nesibūriuoti daugiau nei penkiems asmenims. 

Miškininkų patarimai 

Įsigijus kalėdinį medelį, neskubėkite jo statyti namų viduje ir išsyk puošti. Svarbu augalui duoti laiko priprasti prie temperatūros skirtumo, tad būtų gerai jį palaikyti garaže ar kitoje, kiek vėsesnėje namų erdvėje kelias dienas, kol augalas apsipras. 

Kalėdinio medelio nestatykite šalia radiatorių ar židinio. Jei kambaryje grindys šildomos – medelį pakelkite nuo žemės.

Medelius vazonuose svarbu reguliariai laistyti – ne mažiau kaip kartą per savaitę. Padeda ir vandens purškimas ant medžio šakų, tiesa, tai sunkiau padaryti, kai medelis papuoštas. Įsigijus kirstinį medelį rekomenduojama jį laikyti stove su vandens talpa, kurioje visuomet būtų bent šiek tiek vandens.

Medelių vazonuose nepatartina tręšti – tai bus galima daryti juos pasodinus lauke jau pavasarį.

Parengta pagal Valstybinių miškų urėdijos inf.

Panašios naujienos