Gegužės 2–4 dienomis Kėdainių kalbų mokykloje lankėsi Nordplus Junior projekto „Darbo su vaikais, išgyvenančiais tėvų skyrybas, metodai“ dalyviai iš Švedijos, Latvijos bei Estijos. Susitikimo metu buvo pristatytos visų šalių ugdymo/si įstaigos, jų veiklos principai, vykdomi projektai, taikomi mokymo/si metodai.

Kalbų mokyklos mokytojos dalinosi patirtimi su projekto partnerėmis. Ispanų kalbos mokytoja Dolores Soberón Mercé supažindino svečius su mūsų mokykloje dažniausiai per pamokas naudojamomis IT programomis. Aptarėme, kokie efektyviausi būdai patraukia mokinių dėmesį pamokose, padeda įsidėmėti informaciją. Prancūzų kalbos mokytoja metodininkė Laimutė Rumbienė paruošė pristatymą apie mokinių mokymosi motyvaciją ir sudominimo kalbomis būdus. Anglų kalbos mokytoja metodininkė Aistė Komisoraitienė svečius pakvietė į parodomąją anglų kalbos pamoką.

Be praktinių ir teorinių veiklų Kėdainių kalbų mokyklos svečiams buvo suorganizuota ir kultūrinė popietė. Svečiai vaikščiojo Kėdainių senamiesčio gatvėmis, susipažino su miesto kultūros paminklais, lankytinomis vietomis. Svečiavosi tradicinių amatų centre Arnetų name, apžiūrėjo sinagogų kompleksą. Vaišinosi tradiciniais lietuviškais patiekalais.

Mobilumo vizito metu projekto dalyviai pasisėmė daug gerų emocijų, praturtino profesines ir kultūrines žinias, patobulino kalbinius įgūdžius, išplėtė akiratį. Tarptautiniai projektai mokytojams sudaro galimybę tobulinti savo profesines, kalbines ir asmenines kompetencijas, susirasti bendraminčių, užmegzti kontaktus kitoms bendradarbiavimo veikloms, partnerystei.

Projektų vadovė Erika Aleknavičienė