Sekmadienis, 13 spalio, 2024
8.3 C
Kėdainiai
PradžiaIš arčiauKalbos apie Kėdainių radiją ne iš piršto laužtos

Kalbos apie Kėdainių radiją ne iš piršto laužtos

-

Birželio 12-ąją buvo paminėtas lietuviškojo radijo 89-asis gimtadienis. Panašu, kad, nesulaukus jubiliejinio devyniasdešimtojo, Kėdainiai turės savo radiją. 

Kraštiečio Igno Galuškino teigimu, Kėdainių radijas turėtų startuoti jau netrukus: „Nuo liepos pirmos planuojame pradėti internetinę transliaciją ir pateikti paraišką Lietuvos radijo ir televizijos komisijai dėl licencijos radijo dažniui, o nuo rugsėjo 1 dienos tikimės pradėti transliuoti FM bangų ruože ir būti girdimi nuo Raseinių iki Jonavos.“
Kraštiečio Igno Galuškino teigimu, Kėdainių radijas turėtų startuoti jau netrukus: „Nuo liepos pirmos planuojame pradėti internetinę transliaciją ir pateikti paraišką Lietuvos radijo ir televizijos komisijai dėl licencijos radijo dažniui, o nuo rugsėjo 1 dienos tikimės pradėti transliuoti FM bangų ruože ir būti girdimi nuo Raseinių iki Jonavos.“

Jau kuris laikas tarp miestelėnų sklando kalbos, kad kėdainiečiai kuria vietinį radiją. Ar tos kalbos tuščios, ar turi pagrindo, „Kėdainių mugė“ pasiteiravo šiuo metu ne Lietuvoje gyvenančio, bet intensyviai su radijo projektu dirbančio kraštiečio Igno Galuškino. „Nuo liepos pirmos planuojame pradėti internetinę transliaciją ir pateikti paraišką Lietuvos radijo ir televizijos komisijai dėl licencijos radijo dažniui, o nuo rugsėjo 1 dienos tikimės pradėti transliuoti FM bangų ruože ir būti girdimi nuo Raseinių iki Jonavos“, – sakė Kėdainių radijo kūrėjas.

Idėją atgaivino rinkimų diskusijos
Jaunas vyriškis neslepia, kad radijas Kėdainiuose tikrai bus, tik dar negali tiksliai pasakyti starto datos, nes ją lemia labai daug faktorių. O mintį apie radiją gimtinėje I. Galuškinas subrandino maždaug prieš aštuonerius metus, tik buvo ją nustūmęs toli į šoną. „Idėją apie radiją Kėdainiuose pradėjau brandinti seniai. Ir ji užgimė kelyje nuo Vilniaus Kėdainių link, mat tolstant nuo sostinės gerokai mažėjo radijo stočių „meniu“. Atvykęs į Kėdainius automobilyje tegalėjau girdėti tik tris stotis. Tuomet tai pasirodė labai nesąžininga mūsų miesto atžvilgiu ir galvoje pradėjo kirbėti „svieto išlyginimo“ idėja, kuri kuo toliau, tuo labiau nedavė ramybės. Per keletą savaičių atsirado sąmatos, planai, tinklelis, įrangos sąrašas. Tačiau laikotarpis buvo visiškai nedėkingas – nebuvo nei lėšų, nei didelio palaikymo iš aplinkinių, ir man gerokai trūko patirties tiek gyvenime, tiek vadyboje. Idėja nugulė į stalčių, vėliau dauguma minčių pasimiršo, popieriai tikriausiai iškeliavo į šiukšliadėžę – vėliau nebegalėjau jų rasti.
Prisiminti radijo stoties idėją privertė prasidėjusi rajono Tarybos ir mero rinkimų karštligė, susikūrusi „Laisvi Kėdainiai“ grupė „Facebook“ tinkle ir labai įvairios, sveikos nuomonės, žmonių klausimai, noras pažiūrėti į viską iš šalies. Supratau, kad daugelį metų Kėdainiuose nebuvo keliami klausimai ir pateikiami faktai – buvo arba tylima, arba formuojama nuomonė. Galų gale net nebuvo, kur ir kaip surengti kandidatų debatus ar leisti pasisakyti gyvai. Juk tai būtų visiems labai įdomu! Tai privertė susimąstyti apie radijo stotį, kaip apie žiniasklaidos priemonę, ir atrasti ryžto ją įkurti“, – radijo gimimą atskleidė veiklus kraštietis.

Turi penkiolika bendraminčių
Ignas Galuškinas džiaugiasi, kad jo sumanymas Kėdainiuose kurti radiją neliko tarsi šauksmas tyruose. Tokią idėją palaiko apie penkiolika bendraminčių.
„Žmonės nuoširdžiai patarė, padėjo. Šiemet, rimčiau pradėjus viską svarstyti ir kalbinti draugus, aplinkinius ir šiaip pastebėtus aktyvius sveiko proto žmones, atsirado didžiulis palaikymas – nemažai jų sutiko, kai kurie pasisiūlė prisidėti idėjomis, tiek savo laiku ir darbu. Dabar, kadangi nesu Lietuvoje, darbas jau verda ir be manęs – kartais net nespėju sekti, kas ką nuveikė. Mūsų komandą šiuo pasiruošimo metu sudaro penkiolika žmonių!
Be atsidavusios, nuoširdžios komandos prapultume – kiekvienas prisidėjęs atiduoda nemažai savęs, savo laiko, minčių, darbo. Kol kas visi dirba negaudami jokio atlygio – iš idėjos. Kai kurie netgi susimoka. Aš kartais net nesuprantu, kodėl jie visi tai daro? Man, kaip viso šio reikalo kaltininkui, bus didžiausia šventė, kai galėsim visiems šiems nuostabiems žmonėms atlyginti už įdėtą darbą. Kol kas visi aukoja savo laiką: Jorūnė pataria idėjomis, Fausta – logotipo ir stiliaus autorė, Karolis rūpinasi technika ir muzikos archyvu, Rimas, Vitalis ir Kasparas – ūkvedžiai, sąžinės balsas ir žavesys, kurie pritraukia merginas į kolektyvą, o vėliau, tikiuosi, ir į klausytojų ratą“, – visą būsimo radijo kūrėjų komandą gyrė projekto iniciatorius.

Viską lemiantis biudžetas
Pasak I. Galuškino, radijo stoties turinį ir formą lemia biudžetas. Startuojant savo lėšomis, be investuotojų ar rėmėjų, negalima planuoti labai išsamių žinių ar interaktyvumo. „Radijas bus paremtas įrašytomis autorinėmis laidomis ir šiek tiek sudėtingesne, įdomesne muzika. Rytinę dalį skirsime vyresnio amžiaus publikai, popiet, kai mokiniams baigiasi pamokos, o biurų darbuotojai papietavę grįžta prie darbo – lengvesnio turinio laidos visiems kėdainiečiams, na, o vakare, kai tėčiai ir mamos išjungia radijo imtuvus ir atverčia knygas, eterį atiduosim jaunimui.
Planuojamų laidų sąrašas labai ilgas, tačiau dauguma mūsų radistų dirba visą darbo dieną darbuose, iš kurių pragyvena, arba tiesiog yra veiklūs ir užimti žmonės, todėl renkamės tas laidas ar idėjas, kurias lengviausia ar maloniausia įgyvendinti. Irmantas daro laidą vairuotojams, Asta – laidą tėveliams, Justina pristatys įdomius verslus, Rimas pasakos apie šaulius. Bus laida apie kultūrą ir religiją, džiazo istoriją. Norime rasti laiko ūkininkams, kulinarijai, ekonomikos ir politikos apžvalgoms“, – pažadėjo Kėdainių radijo kūrėjas.

reklama

Daumantų. Kam rinktis kažką kito, kai yra Daumantų karališkas majonezas!

Taip pat skaitykite