Savaitės viduryje žadėtos kaitros greičiausiai nesulauksime, mat iš Pietų Europos atkeliaujančias karšto oro mases sustabdys iš Rusijos link Lietuvos keliaujanti vėsa.

Pasak Dotnuvos hidrometeorologinės stoties viršininkės Natalijos Gaurilčikienės, šiuo metu Europoje labai karšta, o Rusijoje į rytus – šalta. Lietuva, kaip ir Lenkija bei Baltarusija, atsidūrė tarp šių ciklonų.

„Viskas priklausys nuo to, kuris ciklonas – didžiulius karščius Europoje ar šaltį Rusijos rytuose nešantis – nugalės“, – sakė sinoptikė.

Iki trečiadienio sinoptikai prognozuoja lietingus, apie dvidešimt laipsnių šilumos tesiekiančius orus. Tačiau karščio banga ir po trečiadienio į Lietuvą tikriausiai neatsiris, tad 27–33 laipsnių šilumos gali ir nebūti.

Antra vertus, perkūnijos ir lietaus lydima tvankuma – sunkiai pakeliama. Pasak N. Gaurilčikienės, lietaus šį mėnesį mūsų kraštams jau pakaktų. Iki šiol iškrito apie 40 mm kritulių, tad birželio kritulių norma jau pasiekta, o jeigu lis visą šią savaitę, ji bus viršyta ne mažiau kaip 10 mm.