Praėjusį penktadienį Kėdainių rajono savivaldybės administracija pateikė tarybos nariams sprendimo projektą „Dėl poilsio ir turizmo teritorijos ir kurortinio, poilsio bei turizmo sezono laikotarpių nustatymo“. Norėta nustatyti poilsio ir turizmo teritoriją visus metus visame Kėdainių rajone. Pažymėta, kad sprendimas paruoštas vadovaujantis Lietuvos Respublikos alkoholio kontrolės įstatymu.

Kas tas privilegijuotas asmuo, dėl kurio ketinta priimti sprendimą ir visą rajoną visiems metams paskelbti kurortine vietove? Kodėl suskubta pildyti jo personalinį pageidavimą? Rajono valdžia to neatskleidė. Tačiau paaiškėjo, kokios naudos jis tuo siekė. Ir kad tai tikrai nebūtų naudinga rajonui.

Vienas asmuo“ nori specialios licencijos

Dar prieš tarybos posėdį svarstant šį klausimą komitetuose paaiškėjo, jog toks sprendimas paruoštas siekiant palengvinti prekybą alkoholiu (iki 15 laipsnių stiprumo) asmenims, neturintiems nuolatinės licencijos prekiauti viešosiose vietose švenčių, renginių metu ar šiaip poilsiavietėse, nestacionariose prekybos vietose. O to pageidauja į savivaldybę besikreipęs vienas asmuo.

Nesant patvirtintų tokių teritorijų ir laikotarpių, savivaldybės administracija negali išduoti minėtos rūšies licencijų, kurios suteikia teisę prekiauti alkoholiniais gėrimais ne tik stacionariose, bet ir nestacionariose viešojo maitinimo vietose.

Tarybos nariams pateiktas nemažai klausimų sukėlęs sprendimo projektas. (R. Valionio nuotr.)

Savivaldybės administracijos statybos ir turto skyriaus vedėja Audronė Naujalienė informavo, kad sprendimas parengtas vienam asmeniui pageidavus gauti „tokio tipo“ licenciją prekybai alkoholiu. Kas tas „vienas žmogus“, ji neįvardijo, apeliuodama į duomenų apsaugą. Tačiau patvirtino, kad įstatymas leidžia savivaldybei turėti tokią licenciją.

Direktorius: „Tarėmės visi savivaldybės vadovai“

Tačiau Tarybos nariams besidomint, kaip tai vyktų, paaiškėjo, kad fiziniai asmenys iš viso negali gauti jokios licencijos prekybai alkoholiu. Licencijos išduodamos tik juridiniams asmenims, t. y. įmonėms. O naujoji licencija, kurią bandyta įvesti Kėdainių rajone, būtų kaip ir atskira lengvatinė bei kainuotų 190 eurų metams.

Tarybos nariams besiaiškinant sprendimo projekto atsiradimo aplinkybes, administracijos direktorius Arūnas Kacevičius prasitarė, kad prašymas buvo gautas iš juridinio asmens. „Tarėmės visi savivaldybės vadovai ir buvo paruoštas sprendimo projektas“, – patvirtino A. Kacevičius.

Kai rajono vadovams buvo priminta, kad duomenų apsaugos įstatymas juridiniam asmeniui netaikomas, savivaldybės administracijos direktorius patikslino, kad vis dėlto tai yra fizinio asmens pageidavimas.

Staliukų su „bambaliukais“ nebus

Indrės Fiodorovos, Valentino Tamulio, Jono Talmanto bei Vygando Vanago balsai „už“ nepadėjo prastumti vienam asmeniui palankaus sprendimo. Susilaikė Romas Gailiūnas, Rimantas Diliūnas ir Paulius Aukštikalnis. Visi kiti keturiolika tarybos narių balsavo „prieš“.

„Būtų tereikėję turėti užregistravus bet kokį juridinį asmenį, vieną staliuką, kelias kėdutes ir skėtį, kad saulė nesvilintų į galvą, – grėsusį sprendimo rezultatą tarybos nariams apibūdino opozicinės „Liberalų Kėdainių krašto žmogui“ frakcijos savivaldybės taryboje lyderis Saulius Grinkevičius. – Bet kurioje rajono vietoje pasistatyti tą staliuką, o ant jo – bambaliukų alaus. Ir taip mes gerai verslautume bei „rūpintumės“ kultūringa aplinka“.

Kreipėsi įmonė „Radvilų sodas“

Paslaptį atskleisti pavyko žurnalistams. Vakar „Kėdainių mugė“ sulaukė Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus A. Kacevičiaus atsakymo.

„Atsakydami į Jūsų klausimą „Įvardinkite juridinį ar fizinį asmenį dėl kurio kreipimosi į savivaldybę buvo paruoštas savivaldybės tarybos sprendimo projektas Nr. SP-255 (2022 06 22) “Dėl poilsio ir turizmo teritorijos ir kurortinio, poilsio bei turizmo sezono laikotarpių nustatymo“ informuojame, kad yra gauti prašymai iš fizinio ir juridinio asmens šiuo klausimu. Juridinis asmuo – MB „Radvilų sodas“ (MB „Radvilų sodas“ savininkė yra Ieva Vargalytė – red. past.).

Fizinio asmens negalime įvardinti dėl Bendrojo duomenų apsaugos reglamento“, – rašė A. Kacevičius.

Titulinė nuotrauka: Kėdainių mieste ir rajone norėta nustatyti poilsio ir turizmo teritoriją visus metus. (R. Valionio nuotr,)