Policijos pareigūnai savivaldybės atstovus ir socialinius partnerius pakvietė į diskusiją, kaip išspręsti rizikos grupės asmenų problemą miesto centre.

Policijos pareigūnai prisipažino vieni negalį sutramdyti Kėdainių centro įvaizdį gadinančių elgetaujančių asmenų.

Policijos pareigūnai prisipažino vieni negalį sutramdyti Kėdainių centro įvaizdį gadinančių elgetaujančių asmenų.

Pastaruoju metu vis garsiau kalbama, kas asocialūs piliečiai, kurių pareigūnai suskaičiuoja iki dvidešimt, drumsčia miesto centre ramybę, geria alkoholinius gėrimus, triukšmauja, priekabiauja prie aplinkinių ir tokiu elgesiu gadina Kėdainių įvaizdį.

Pareigūnai prasitarė vieni patys negalį suvalgyti situacijos, tad prašė kolegų pagalbos ir patarimų, kaip spręsti problemą.

Susitikime nuskambėjo įvairių minčių. Buvo užsiminta, kad reikia miesto centre pakeisti suoliukus. Juos suskirstyti turėklais, kad nebūtų patogu gulėti. Be to, užsiminta, kad reikėtų įrengti daugiau vaizdo kamerų, tada aiškiau būtų pastebimi viešosios tvarkos pažeidimai.

Savivaldybės administracijos direktoriaus O. Kačiulio manymu, reikia visiems susitelkus parengti bendrą ilgalaikį problemos sprendimo planą.

Savivaldybės administracijos direktoriaus O. Kačiulio manymu, reikia visiems susitelkus parengti bendrą ilgalaikį problemos sprendimo planą.

Bene ilgiausiai diskutuota apie tai, kaip įtikinti visuomenę nešelpti tokių asocialių asmenų. Pasak savivaldybės administracijos direktoriaus Ovidijaus Kačiulio ir Socialinės paramos skyriaus vedėjos Jūratės Blinstrubaitės, visi probleminiai asocialūs asmenys, kurie kelia problemų Kėdainių centre, nėra benamiai ir gauna pajamų. „Vieni gauna neįgalumo pašalpas, kiti socialines išmokas. Jie gali gyventi Nakvynės namuose, ką puikiai daro šaltuoju metų laiku. Tad kėdainiečiams derėtų susimąstyti, ar verta remti asmenį, kuris pats pasirinko tokį gyvenimo būdą, atvedusį į užribį. Tiesiog protingiausia būtų neskatinti priklausomybių ir neduoti elgetaujantiems pinigų bei alkoholio“, – sakė J. Blinstrubaitė.

Policijos pareigūnai užsiminė, kad galbūt būtų tikslinga savivaldybėje įkurti Viešosios tvarkos skyrių, kuris tramdytų viešosios tvarkos pažeidėjus, tarp kurių pakliūtų ir išmaldų prašantys elgetautojai, ir neleistinose vietose šunis vedžiojantys miestelėnai ir nelegalios prekybos šalininkai.

Viena iš išeičių - neremti elgetaujančių, nes jie nėra benamiai ir gauna pajamų.

Viena iš išeičių – neremti elgetaujančių, nes jie nėra benamiai ir gauna pajamų.

„Turime visuomenės problemą, tad visi drauge ir privalome ją spręsti. Tik susitelkę galime rasti išeitį iš nemalonios situacijos, kai gyvenimą kartina agresyvūs išmaldų prašytojai ir asocialūs asmenys“, – sakė policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus viršininkas Sigitas Vildžiūnas.

Administracijos direktorius O. Kačiulis visiems diskusijos dalyviams pasiūlė parengti savo nuožiūra geriausius problemos sprendimo planus ir maždaug po poros savaičių vėl susitikus juos aptarti.

Galbūt Jūs turite minčių, kaip Kėdainių miesto centre sutramdyti asocialius asmenis? Mielai laukiame pamąstymų ir nuomonių.