Prasidedant naujiems mokslo metams nemažai šeimų svarsto, kaip patogiai, funkcionaliai ir praktiškai vaikų kambarį pritaikyti mokymuisi. Šie namų interjero pokyčiai ypač aktualūs būsimuosius pirmokus auginantiems tėvams, nes jiems prireikia žaidimų erdvę pakeisti į labiau tinkančią mokslo poreikiams. Į ką atkreipti dėmesį, kokius baldus ir spalvas rinktis, pataria specialistai.

„Pradėjus lankyti mokyklą vaikui reikia nemažai naujų daiktų, tad tenka spręsti, kur juos patogiau sudėti. Tėvai dairosi lentynų knygoms, ieško talpių komodų bei spintų. Jei pastarosios uždaros, galima lengviau tvarkytis kambaryje. Taip daiktai paprasčiau randami, mažiau renka dulkes. Tačiau pastebime, jog dažnai tėvai vaikų kambaryje nori ir atvirų lentynų.

Visgi svarbiausias tokių vaiko kambario pokyčių akcentas yra darbo stalas. Šį baldą būsimiesiems pradinukams išrinkti reikėtų kuo patogesnį ir funkcionalesnį. Jis turėtų turėti ne vieną stalčių ar lentynėlę, kad reikalingiems daiktams būtų kuo daugiau vietos, o palaikyti tvarką būtų paprasčiau. Be to, reikėtų atsižvelgti ir į paties stalo plotį, kad vaikui ruošti pamokas būtų ne tik patogu, bet ir nežalotų stuburo. Todėl patariame perkant stalą negailėti pinigų“, – sako baldų salono tinklo atstovė K. Mažulė.

Aplinka kambaryje yra labai svarbi

Vaikų ir paauglių psichologės M. Karklytės nuomone, vaikų kambario pokyčius reikėtų planuoti kartu su atžalomis, drauge tartis, kokią vaikai norėtų matyti savo erdvę. Todėl baldų ir daiktų pasirinkimas, pasak ekspertės, yra bendras šeimyninis procesas.

„Vaiko mokymosi erdvėje dėmesio neturėtų blaškyti pašaliniai objektai. Taigi žaislus derėtų padėti toliau nuo darbo stalo – taip vaikas galės lengviau susikaupti. Taip pat reikėtų atskirti žaidimų ir mokslo erdves, nepamiršti ir tinkamo apšvietimo, apgalvoti, kaip patogiai sudėti visus daiktus. Juk darbo erdvės patogumas bei funkcionalumas didina motyvaciją gerai atlikti užduotis. O kūrybiškumą gali paskatinti pasiūlymas vaikui pakeisti turimus baldus – pastaruosius perdažyti, apklijuoti, kitaip suasmeninti arba pirkti naujus. Pakeitęs erdvę pagal save, vaikas joje labiau norės mokytis, būti, žaisti, tobulėti“, – tikina psichologė M. Karklytė.

Paklausta, kokias spalvas šiame kambaryje geriausia rinktis, specialistė siūlo švelnius, bet ne tamsius ar ryškius atspalvius, nes, pasak psichologės, mokymuisi tinkamiausia rami ir šviesi erdvė. Tokia ji neapkrauna bei nedirgina vaiko, todėl pašnekovė pataria interjere naudoti pastelines, neaštrias, dėmesį sutelkiančias spalvas.

Parengta pagal pranešimą spaudai

Panašios naujienos