Pasak SIP namų gamintojų, jų produkcija Lietuvoje populiarėja sklindant juos pasistačiusių rekomendacijoms. SIP namo statyba greita, namai šilti ir patikimi, o kainos adekvačios. SIP – tai struktūrinės izoliacinės plokštės. Namai statomi iš SIP skydų, kai kas juos vadina plokštėmis.

Dažniausiai tai trisluoksniai skydai iš OSB arba cemento drožlių plokščių, kurios saugo nuo išorės poveikio viduryje esantį polistireninį putplastį arba akmens vatą. Galima sakyti, kad SIP namai yra viena iš karkasinių namų atmainų, pasižyminti stabilesne ir greitesne statyba. Išorės ir vidaus apdaila kaip ir visų kitų tradicinės statybos namų, todėl išoriškai SIP namai niekuo nesiskiria nuo bet kurio kito tipo pastato.

Nuo ko pradedama SIP namo statyba

Kaip ir visų kitų Sip namo statyba prasideda nuo leidimų ir namo projekto. Turint konstrukcijų projektą jis pateikiamas SIP namo gamintojams, kurie paruošia pagal jį skydus. Skydai gali būti įvairaus dydžio, kartais visos sienos dydžio kartu su langais ir durimis. Kiti gamintojai, kaip, pavyzdžiui, Shellbau, gamina 60 cm pločio skydus, kurie tarpusavyje jungiami apšiltintomis dvitėjėmis karkaso sijomis. Apšiltinta dvitėjinė sija leidžia sumažinti šilumos praradimus per konstrukciją.

SIP namui nereikalingas dideles apkrovas laikantis pamatas. Visa SIP namo konstrukcija yra lengva. Gamintojai rekomenduoja naudoti plokštuminius pamatus, kurie šilti ir juose patogu iš karto integruoti grindinį šildymą. Per pamatus pravedamos vandentiekio, kanalizacijos, elektros inžinerinės komunikacijos.

Įrengus pamatą į objektą atvežami SIP skydai. Dideliems skydams reikalinga kėlimo technika. Maži skydai sumontuojami be papildomos technikos. Tai vienas iš nedidelių skydų privalumų. Taip pat mažesnių skydų konstrukcija stabilesnė.

SIP ShellBau skydai kompiuterinėmis staklėmis supjaustomi milimetro tikslumu. Skydų komplektas supakuojamas ir atvežamas į statybos vietą. Karkaso sumontavimas trunka kelias dienas. Spauskite saugią aktyvią nuorodą SIP namas ir susisiekite su Shellbau specialistais.

SIP namai dažniausiai būna vienaukščiai. Gali turėti plokščią arba šlaitinį stogą. Šlaitinis stogas gali būti iš SIP plokščių arba tradicinės gegninės konstrukcijos.

SIP namo privalumai

Be didelio statybos greičio ir pastato stabilumo itin geros yra SIP ShellBau namo izoliacinės savybės. Statant SIP namą nesudėtinga pasiekti A++ energinio naudingumo klasę. Teoriškai ir karkasinis namas turėtų lengvai pasiekti aukštą energinį efektyvumą. Tačiau karkasinio namo statyboje daug kas priklauso nuo meistrų. Su tomis pačiomis medžiagomis ir technologijomis skirtingi meistrai karkasiniame name pasieks nevienodus rezultatus. Tuo tarpu statant skydinį namą, klaidų išvengti leidžia gamykloje pasiekiamas aukštas gaminių tikslumas, gera izoliacija. Taip gaunamas itin geras sandarumas, nuo kurio labai priklauso pastato šiluminės savybės.

Išorinė SIP namo fasado apdaila tokia pati kaip kitų namų. Gali būti įrengiamas tinkuojamas ir ventiliuojamas fasadas. Prie SIP skydų gali būti tvirtinamas papildomas apšiltinimo sluoksnis, kuris dar užsandarina skydų jungimus ir sumažina šilumos tiltelius.

Vidaus apdaila dažniausiai daroma iš gipso kartono plokščių. Tarp gipskartonio profilių pravedamos komunikacijos. Nors būna SIP skydinių namų su viduje neapdailintomis plokštėmis.
SIP namai gali būti ne tik gyvenamosios paskirties. Iš SIP plokščių labai patogu statyti ūkinius pastatus, sodo namelius, pagalbinius sodybos statinius. Daugiau informacijos apie SIP namo statybą rasite paspaudę saugią aktyvią nuorodą SIP namo statyba.

Užs. Nr. 361.