Daugumai moksleivių bei jų tėvelių mokslo ir žinių šventė kelia daug nerimo.
Vaikai nenori į mokyklą, nes ten eiti REIKIA. Niekas nenori daryti to ko reikia ir viskas su tuo yra gerai, tai yra normalu.
Bet kartais nenoras eiti į mokyklą kyla iš kitų dalykų. Mokykloje vaikai gali patirti streso iš mokytojų, draugų, kontrolinių darbų, namų darbų, egzaminų ir tai ne viskas, sąrašas ilgas.
Vaikui grįžus nebarkite jo už gautą “kuolą”, pasikalbėkite kaip galima įvertinimą pakeisti, pasimokyti, gal pagalbos kreiptis į korepetitorių. Geriau garsiai išreikškite pasididžiavimą už kitus “geresnius” pažymius.
Reikia skatinti vaikus dar labiau gilintis į dalykus kurie jiems sekasi ir patinka. Neignoruokite ir tų dalykų kurie jiems nesiseka, bet prisiminkite, kad ne visi gimė vunderkindais.
O kaip tiems mokslams pasiruošti? Kaip grįžti atgal į ritmą? Keli dalykai kurie pravers kiekvienam:
Gerai dienos pradžiai būtinas pilnavertis miegas. Pilnavertis miegas yra būtinas darbingumui, psichinei sveikatai ir gerai organizmo būklei palaikyti.
Svarbiausia nueiti miegoti ne vėliau nei 22 val. ir paaugliams rekomenduojama išsimiegoti bent 9 val.
Su miegu po pietų susipažįstame jau darželyje, bet nepamirškite jo ir užaugę. Visiems praverstų atrasti laiko pietų miegui ir taip užsitikrinti gerą savijautą antrai dienos pusei. Grįžus po sunkios dienos rekomenduojama snūstelėti nuo 15 iki 45 min. Tai pagerins atmintį, dėmesio koncentravimą, mokymosi naudą.
Didelis noras vienu metu išmokti daug naujos medžiagos gali pakenkti mokymosi efektyvumui bei praleistas laikas prie knygų gali tapti “tuščias”. Kad taip neatsitiktų būtina daryti 10-15 min. pertraukas, per kurias galima atlikti įvairius fizinius pratimus, kurie stimuliuos smegenis, padės atsipalaiduoti bei išlaikyti susikaupimą mokslams.
Išmokus naujos medžiagos, svarbu ir jos nepamiršti, gebėti pritaikyti kitose srityse. Mokantis visada reikia kartotis – už 10 min, kitą dieną, už savaitės. Mokomės ne veltui, todėl reikia išmokti kaip veiksmingai įsisavinti tą informaciją. Taip pat žinias įtvirtinti galima jų mokant kitus, papasakokite tai ką sužinojote tėvams, seneliams ar draugams.
Jokie patarimai Jums nepadės jei nebūsite laimingi. Mokslas ir hobiai reikalauja noro ir darbo. Norint save atskleisti moksluose reikia save atrasti ir už jų ribų. Nepamirškite laisvalaikio, kad Jūsų gyvenimas būtų pilnavertis ir mokymasis/mokykla taptų viena iš mėgstamų veiklų.