Skaitymas yra tokia veikla, kuri vieniems atrodo savaime suprantama, kiti tuo užsiima retkarčiais ir tik laisvomis nuo darbo dienomis, o treti vis ruošiasi pradėti skaityti knygas, tačiau nežino kokias pasirinkti. Dėl to kaltiems ar negebančiais įvertinti knygų vertės tikrai nereikėtų jaustis. Knygų rekomendacijos šią problemą gali labai efektyviai išspręsti ir nė patys nepajusite, kaip bus sunku vakare užmigti nepervertus nors kelių mėgstamos knygos puslapių.

Nebijokite prašyti pagalbos

Jeigu knygos jūsų gyvenime nėra įprastas reiškinys, tuomet knygų rekomendacijos gali būti išties labai naudingos. Galbūt savo aplinkoje turite daug ir visokių knygų skaitančių draugų, pažįstamų ar bendradarbių? Jeigu ne, tuomet internetinėje erdvėje knygas mėgstantys tinklaraštininkai jums tikrai padės. Pastebėta, jog skaityti mėgstantys žmonės labai noriai dalijasi savo įspūdžiais ir komentarais. Galima surasti ne vieną grupę socialiniuose tinkluose, kur perskaitytos knygos aptariamos labai aktyviai ir išsamiai.

Išbandykite įvairius žanrus

Gali būti, jog parekomenduotos klasikos kūrinys jums visai nepatiks. Ne bėda. Išbandykite detektyvinį žanrą. O kur dar meilės ar istoriniai romanai, fantastika bei mokslinė literatūra. Patikėkite tikrai surasite tą žanrą, kuris jus prikaustys prie knygos ne vienai valandai. Kai atrasite savo mėgstamiausią , tuomet galėsite su malonumu nerti į knygų pasaulį. Išsirinkti bus tikrai nesudėtinga, nes tiek fiziniai knygynai, tiek internetiniai savo produkciją skirsto būtent pagal žanrus.

Nebijokite atidėti į šalį nepatikusios knygos

Tikriausiai pažįstamas jausmas, kai skaitoma knyga visai neįdomi, tačiau ją padėti į šalį tarsi kažkas trukdo? Daugelis žmonių tiesiog nenori jaustis negebantys įvertinti literatūros. Ir visai be reikalo. Kas patinka vienam, nebūtinai turi patikti ir kitam. Be to, galite sau padaryti meškos paslaugą. Per prievartą perskaityta stora, bet jums iki gali neįdomi knyga neleis greitu laiko atversti kitos puslapių. Sakoma, kad jeigu ties 50 puslapiu skaitinys dar neužkabino, tuomet drąsiai užverskite jį. Ir iš tiesų tai tikrai neparodo, jog esate neprotingas ir nemokantis vertinti literatūros. Tiesiog tai ne jūsų knyga. Ieškokite naujų rekomendacijų ir tikrai surasite savo skaitinį.

Straipsnį parengė Gitana Pozniakienė

Užs. Nr. 84