Šiandien yra daugybė internetinių parduotuvių. Vartotojams tai reiškia didesnį pasirinkimą, o verslininkams didesnę konkurenciją. Vienas iš būdų, kaip pritraukti daugiau klientų ir pelnyti jų lojalumą, yra patogaus apsipirkimo internetu užtikrinimas. Taigi kaip pagerinti pirkėjų patirtį?

Investuoti į patrauklų ir funkcionalų svetainės dizainą

Pirmasis įspūdis visuomet svarbus, ypač kalbant apie e. prekybą. Dabar, kai internetinių parduotuvių be galo daug, niekas nenori gaišti savo laiko prastai atrodančioje ir nefunkcionalioje svetainėje. Be to, geras jos dizainas labai svarbus kuriant patikimą prekių ženklo įvaizdį. Labai tikėtina, kad nepatrauklios išvaizdos ir nepatogi svetainė atbaidys lankytojus ir šie pereis pas konkurentus.

Siekiant to išvengti, būtina atidžiai apgalvoti tiek e. parduotuvės išvaizdą, tiek funkcionalumą. Pasirūpinkite, kad svetainėje naudojami spalvų deriniai atitiktų jūsų prekių ženklą, teksto šriftas būtų lengvai perskaitomas, o paveikslėliai aukštos kokybės. Užtikrinkite patogią navigaciją svetainėje, sukurdami aiškias produktų ar paslaugų kategorijas, kad lankytojai galėtų lengvai rasti tai, ko ieško.

Užtikrinti didelį svetainės greitį

Nors svetainės išvaizda turi daug įtakos pirmajam įspūdžiui, vien jos nepakanka. Ne veltui sakoma, kad laikas – pinigai, bent jau kalbant apie verslą, tai tikrai. Todėl norint savo klientams suteikti kuo geresnę apsipirkimo internetu patirtį, ypač svarbu pasirūpinti dideliu svetainės greičiu. Idealiu atveju jos įkėlimas turėtų užtrukti ne ilgiau nei dvi sekundes.

Todėl įtraukdami trečiųjų šalių programas ar parodymus, įsitikinkite, kad tai nelėtina svetainės greičio. Taip pat pasistenkite minimizuoti HTTP užklausų kiekį, sumažinti ir sujungti failus, optimizuoti paveikslėlius. Įtakos svetainės greičiui turi ir naudojamas hostingas. Todėl atkreipkite dėmesį, ar pasirinktas jo planas užtikrina reikiamus resursus: duomenų srautą, „Inode“ (failų bei katalogų) kiekį ir taip toliau. Jei ieškote poreikius geriausiai atitinkančio hostingo plano, užsisakyti jį galite spustelėję ant aukščiau pateiktos nuorodos.

Pritaikyti svetainę mobiliesiems

Vis daugiau žmonių apsipirkdami internetu naudoja savo mobiliuosius telefonus. Todėl labai svarbu, kad e. prekybos svetainė būtų pritaikyta tokiems įrenginiams. Priešingu atveju ja naudotis bus žymiai sudėtingiau, todėl akivaizdu, kad apsipirkimo patirtis taip pat bus prastesnė. Neinteraktyvus (nereaguojantis) svetainės dizainas gali labai išvarginti naudotojus ir netgi paskatinti atsisakyti pirkinių krepšelio. Tokiu atveju prarandami potencialūs klientai ir pelnas. Siekiant išvengti tokių nuostolių, būtina užtikrinti, kad e. prekybos svetainė būtų vienodai efektyvi naudojantis tiek kompiuteriu, tiek mobiliuoju įrenginiu.

Suteikti operatyvų klientų aptarnavimą

Perkant internetu, taip pat kaip ir fizinėje parduotuvėje, dažnai norisi pasikonsultuoti čia ir dabar. Tokia galimybė gali ne tik pagreitinti apsisprendimą pirkti, bet ir paskatinti pasitikėjimą verslu. Todėl pasistenkite savo klientams suteikti pagalbą realiuoju laiku. Tiesioginio pokalbio (angl. live chat) funkcija padeda užtikrinti, kad svetainės lankytojai greitai gaus atsakymus į jiems rūpimus klausimus. Taip pat aiškiai pateikite visus savo kontaktus, kad prireikus klientai galėtų su jumis susisiekti ir kitais būdais.

Kuo geresnė apsipirkimo internetu patirtis, tuo didesnė tikimybė, kad pirkėjai sugrįš arba parekomenduos jus kitiems. O tai be galo svarbu siekiant ilgalaikės verslo sėkmės. Kreipkitės į patyrusius hostingo paslaugų teikėjus ir pasirūpinkite, kad kelias link jos būtų kuo tiesesnis.

Užs. Nr. 3

Panašios naujienos