Optimali drėgmė namuose yra nuo 40 iki 60 procentų. Tiek reikia, kad žmogus gerai jaustųsi ir tuo pačiu išvengtų sveikatos problemų, kad namų baldai bei apdaila – nesidėvėtų greičiau nei reikia.

Per didelis sausumas namuose – toks pat pavojus, žala, kaip ir per didelė drėgmė. Šiuo metu yra daug pačios įvairiausios įrangos, kuri gali padėti organizuoti tinkamą temperatūrą bei drėgmės lygį patalpose. Drėkintuvai, sausintuvai, šildymo bei vėsinimo įranga… O ko reikia, kad Jūsų gyvenimo kokybė būtų geresnė?

Specialūs drėkintuvai

Drėgmės patalpose didinimui siūlome išbandyti specialius drėkintuvus. Tai yra maža, tačiau gana galinga įranga, kuri gali padėti patalpose išgauti reikalinga drėgmės kiekį. Svarbiausia – optimaliai, tolygiai.

Specialūs drėkintuvai veikia tyliai, tad daugelis žmonių pamiršta, kad jie yra namuose. Tačiau greitai pajuntama, kad gyvenimo kokybė yra daug geresnė. Siūlome rinktis išmanius drėkintuvus, kurie turi įvairias drėgmės bei kitas reguliacines funkcijas. Žinoma, kad geriausia rinktis su didesne talpa, kadangi tuomet reikės rečiau papildyti.

Kai kurie renkasi moderniai atrodančius drėkintuvus, kadangi norisi kad jie papuoštų namus. Tai yra gana įprastas pasirinkimo aspektas, kadangi įranga, kuri gerina mūsų gyvenimo kokybę, tikrai gali būti stiliaus dalis. Ypač šiuo metu, kai pasiūla rinkoje yra tokia bei įvairi.

Drėkinama su šlapiais rankšluosčiais

Klasikinis metodas, kuris naudojamas jau daugelį metų, yra bandymas patalpas drėkinti su šlapiais rankšluosčiais. Žinoma, kad dažniausiai naudojamas žiemos metu, kai radiatoriai veikia. Tiesa, šiais laikais net ne visada yra įmanomas, kadangi daugelio žmonių namuose patalpos šildo ne radiatoriai, tačiau grindinis šildymas.

Taigi, buvo atliktas ne vienas tyrimas, kurio metu buvo žiūrima, kaip greitai drėgna tekstilė gali drėkinti patalpas. Deja, rezultatai, kaip ir buvo tikėtasi, tikrai ne žmogaus naudai. Procesas yra toks ilgas ir lėtas, kad net vargti – nelabai apsimoka.

Atidaro lango problema

Gana seniai girdimas mitas, kad atdaras langas, ypač lietaus metu, gali padėti padidinti drėgmę patalpose. Dalinai tai yra tiesa. Tačiau šis patarimas atsirado dar tuomet, kai žmonės gyvena miesteliuose, arčiau miško. Tuomet oro kokybė buvo visai kita, tad ir atviras langas ir į patalpas patekęs oras turėjo daugiau naudos.

Šiuo metu patalpose atvertu langu galite ne tik pakelti drėgmės lygį, tačiau taip pat ir užterštumą. O tai yra kur kas blogiau nei sausas oras. CO2 bei kitos kietosios dalelės gali sukelti kvėpavimo takų ligas. Kova su jomis įmanoma tik įsigijus oro rekuperatorius.

Kodėl namuose yra labai sausa?

Sausumo patalpoje priežasčių yra labai daug. Dažniausiai sausumas padidėja šildymo periodo metu. Taip pat dėl to, kad nėra drėkiklių. Tai gali būti, pavyzdžiui, kambarinės gėlės. Taip pat šiais laikais žmonių namuose yra gana sausa, kadangi jie turi labai daug įrenginių, technikos, kuri veikdama taip pat šildo namus ir sausina orą. Visgi, gyventi be šių pagalbininkų šiais laikais tikrai yra labai sunku. Kur kas paprasčiau yra įsigyti drėkintuvus, kurie gali pasirūpinti optimalia drėgme patalpose.

Pagerinti savo gyvenimo kokybę šiuo metu rikai yra gana paprasta, kadangi įrangos pasiūla plati šiuo metu ir vis auga. Svarbiausia yra priimti tuos pasiūlymus, kurie yra rinkoje. Taip pat daugiau dėmesio skirti inovatyvumui. Jis – galimybė gyventi ne tik patogiai, tačiau ir išmainiai.

Užs. Nr. 366.

Panašios naujienos