Šiuolaikiniai ūkininkai turi didžiulį įrangos pasirinkimą įvairiai veiklai, kurią jie atlieka kasmet. Nuo aukštųjų technologijų derliaus nuėmimo kombainų iki paprastų traktorių – įvairi turima ūkio įranga gali patenkinti tiek smulkių sodybų, tiek pramoninio dydžio ūkininkavimo poreikius. Tačiau gali būti sunku sekti visas parinktis. Ypač naujiems ūkininkams gali kilti klausimas, kam skirtos skirtingos žemės ūkio technikos rūšys. Ypač mažiems ir vidutinio dydžio ūkiams gali būti sunku nustatyti skirtingų žemės ūkio technikos tipus, kurių gali prireikti, kad veikla būtų efektyvesnė. Nors visa turima įranga gali atrodyti painiai, žinios apie pagrindines ūkio įrangos parinktis gali būti labai naudingos. Jei ketinate įsigyti naujos ar naudotos žemės ūkio technikos, jus turėtų sudominti žemės technika iš „Audrokesta“.

Traktoriai ir jų reikšmė žemės ūkiui

Teigti, kad „traktorius“ yra plati kategorija, yra per menka. Traktorius yra visur ūkininkavimo pasaulyje ir yra įvairių dydžių, kad tiktų bet kokiai ūkininkavimo operacijai. Pagrindinė traktoriaus paskirtis yra traukti ūkio įrangą, tačiau šiuolaikiniai traktoriai gali būti aprūpinti įvairiais priedais, kad atitiktų beveik visus ūkininkavimo poreikius. Dėl šios priežasties traktoriai yra reikalingas pirkinys tiek smulkiems, tiek stambiems ūkininkams.

Yra keletas traktorių tipų, įskaitant šiuos:

  • Kompaktiški traktoriai: kompaktiški traktoriai, kaip rodo jų pavadinimas, yra maži, didelio galingumo traktoriai, kurie gali padėti atlikti visas pagrindines funkcijas, reikalingas ūkyje. Kompaktiški traktoriai idealiai tinka krauti medžiagas ir dirbti ankštose vietose, kur tradiciniai traktoriai netelpa.
  • Ratiniai traktoriai: ratiniai traktoriai yra bendrosios paskirties traktoriai, padedantys išnaudoti visas savo technikos galimybes. Šie komunaliniai traktoriai gali patenkinti įvairius poreikius ir gali būti pritaikyti žemės dirbimui, medžiagų tvarkymui ir įrangos traukimui. Turėdami daugybę arklio galių, keliamosios galios, valdymo ir kabinos stiliaus parinkčių, galite pasirinkti jums ir jūsų pritaikymui tinkamiausią ratinį traktorių.
  • Vikšriniai traktoriai: vikšriniai traktoriai yra žemės ūkio transporto priemonės su guminiais vikšrais, o ne padangomis, leidžiančiais suarti laukus su didesne galia ir užtikrinti sklandesnį važiavimą operatoriui.
  • Sodo traktoriai: sodo traktoriukai yra specialaus tipo traktoriai, pritaikyti optimaliam darbui soduose. Šie ploni traktoriai gali lengviau tilpti tarp medžių eilučių, tuo pačiu užtikrinant galią, reikalingą kraštovaizdžio tvarkymui ir priežiūrai.

Specifiniai priedai, naudojami su traktoriais, yra labai įvairūs. Norėdami gauti daugiau informacijos apie galimų priedų tipus ir jų paskirtį,kreipkitės į įmonę, kurioje perkate traktorių.

Tractor agricultural machine cultivating field.

Kai kurie iš žemės ūkio technikos priedų tipų yra:

  • Purkštuvai: purkštuvo priedus galima purkšti pesticidus, trąšas ir kitas medžiagas dideliuose plotuose. Tai būtina bet kokiai ūkininkavimo operacijai, kuri tvarko didelius plotus.
  • Šienapjovės: vejapjovės yra būtinos bet kokiam dideliam žemės sklypui, tačiau traktorių savininkams gali būti naudingi šienapjovės priedai. Yra įvairių tipų šienapjovės, kurios patenkina įvairius ūkio poreikius – nuo ​​žolės tvarkymo iki derliaus nuėmimo. Konkretus vejapjovės tipas, kurio jums reikės, priklausys nuo jūsų žemės, todėl jums gali prireikti kelių priedų, kad galėtumėte prižiūrėti įvairias jūsų nuosavybės sritis.
  • Persodinimo aparatai: traktoriaus traukiami persodinimo įrenginiai palengvina persodinimą, nes paimami dideli kiekiai augančių augalų, kasami jiems duobes ir nusodinami, visa tai naudojant mašinas.

Taip pat galite rasti priedų prie ekskavatoriaus traktoriaus, jei jūsų programa reikalauja reguliariai kasti duobes. Šie priedai gali kasti iki 10 metrų. Tačiau didesnio masto ekskavatoriaus nuoma arba įsigijimas gali būti veiksmingesnis.

Workers working on crops in a field, harvesting wheat and lavender at sunset

Užs. Nr. 150