Kasdien vis aukščiau kylant oro temperatūrai, vis ryškiau šviečiant saulei neretai sutrinkame ir svarstome, ką rengtis, kuo rengti vaikus leidžiant laiką gryname ore. Nereikėtų pamiršti, kad pavasariniai, vasariniai orai, žvarbus vėjas, ankstyvo ryto šaltis ar kaitrūs saulės spinduliai yra itin permainingi, nenuspėjami ir net pavojingi. Visi tėvai žino, kad, nors oras pradėjo šilti, ryškiau šviečia saulė, tačiau kepurė – būtina, ypač kūdikiams ir vaikams.

Juk kepurė kūdikiui nėra tik aprangos stiliaus detalė. Ji turi saugoti nuo netikėto vėjo, šalčio ar kenksmingų saulės spindulių bei suteikti aprangos stiliui žaismingumo. Nupirkti vaikui kepuraitę, atitinkančią oro temperatūrą, nėra taip lengva, kaip atrodo, kai jų pasiūla itin plati. Kaip teisingai išrinkti kūdikiui kepurę, kuri būtų ne tik stilinga, bet ir funkcionali, kokybiška, patarimais dalijasi ilgametę patirtį dirbant su pripažintais rinkoje vaikų prekių gamintojais turinti vaikų prekių parduotuvės „Smėlinukas” atstovė.

Vos sušilus orui neskubėkite kūdikio išrengti

Prekiaudami vaikų prekėmis, tokiomis kaip kūdikių apranga, patalynė, priežiūros priemonės ar net žaislai, pastebime tendenciją, kad auginant mažylį vienos kepurės nepakanka. Pavasarį, net orams šylant, kepurė yra reikalinga, tačiau kiek plonesnė nei žiemą, nes orai itin permainingi. Tokiu oru siūlome rinktis kiek lengvesnes, plonesnes kepures nei dėvėtos žiemą. Net šiek tiek oro temperatūrai pakilus tinka užmaunama kepurė be raištelių, kepurė–šalmukas ar kepuraitė su raištukais, ypač jei mažylis yra linkęs kepurę traukti žemyn.

Saugotis nuo saulės spindulių – būtina

Gana dažnai, renkantis kepurę kūdikiui, iš tėvelių sulaukiame klausimo, ar reikia vaikui kepurės vasarą. Taip, reikia. Kepurė, kuri saugo nuo kaitrių saulės spindulių, yra būtina. Juk galvos apdangalas saugo nuo kenksmingo saulės spindulių poveikio, padeda išvengti perkaitimo ar net saulės smūgio. Vėsesniems vasaros rytams, vakarams rekomenduojame rinktis itin plonas, pralaidžias orui, bet saugančias nuo šaltesnio vėjo gūsio kepures. Šiltuoju paros metu, kai saulė šviečia intensyviausiai, labai svarbu dėvėti apsauginį galvos apdangalą nuo saulės. Puikus pasirinkimas – lengva kepuraitė su snapeliu, kepurė–panama ar skarelė. Vis dažniau pastebime, kad klientai renkasi vasarines kepuraites su kakliuko uždengimu ir SPF, kurios apsaugo nuo saulės spindulių ne tik galvą, bet ir vaiko kaklą.

Kepurę rinkitės pagal vaiko galvos apimtį

Renkantis kepurę kūdikiui itin svarbu žinoti, kokio dydžio reikia. Juk kūdikis, priešingai nei jau paaugęs vaikas ar suaugęs žmogus, pasakyti pats negali, kaip su kepure jaučiasi, ar ji nespaudžia. Kepurės kūdikiams dydį visai nesudėtinga išsiaiškinti: reikia išmatuoti vaiko galvytės apimtį. Kepurė turi patogiai priglusti prie galvos, tačiau jos neaptempti, nespausti. Prieš pirkdami kepurę atidžiai išanalizuokite gamintojo pateiktą informaciją. Įprastai visos kepurės turi etiketę, kurioje dydis dažniausiai nurodomas centimetrais. 

Svarbu ir medžiaga, iš kurios kepurė yra pasiūta

Anot smelinukas.lt atstovės, pagrindiniai reikalavimai, renkantis kepurę kūdikiui, turi būti kokybė ir patogumas ją dėvėti. Itin svarbu rinktis kokybiškas, iš natūralaus pluošto audinių pasiūtas kepuraites, kurios nedirgina ypač jautrios kūdikių odos, yra pralaidžios orui, apsaugo nuo prakaitavimo. Rekomenduojame rinktis laiko patikrintus audinius – medvilnę, liną, merino ar įprastą vilną. Šie audiniai nesukelia alergijos, nedirgina odos, gerai sugeria drėgmę ir nepraranda savo savybių net po daugelio skalbimų.

Ir dar atminkite, kad svarbiausia – ne gausybė naujų daiktų, o jūsų ir vaikučio gera savijauta, saugumas! Jei vis dar trūksta informacijos ar kyla klausimų renkantis kepurę, drąsiai kreipkitės į mus – smelinukas.lt specialistai su džiaugsmu pakonsultuos, atsižvelgdami į Jūsų poreikius, bei visada padės išsirinkti.

Plačiau; https://www.smelinukas.lt/

Užs. Nr 57