Išsirinkti tinkamą čiužinį gali būti gana sudėtinga, kadangi rinkoje yra platus modelių asortimentas. Dauguma žmonių maždaug trečdalį savo gyvenimo praleidžia lovoje. Suradę čiužinį, kuris užtikrintų tinkamą komfortą ir atramą, galite pagerinti miego kokybę ir padėti rytą žvaliai ir be skausmo.

Kodėl čiužiniams svarbus patogumas ir atrama?

Tyrinėdami skirtingus čiužinių modelius, neabejotinai susidursite su patogumo ir atramos terminais. Abu yra svarbūs ieškant poreikius atitinkančio čiužinio.

Patogumas arba kietumas yra susijęs su čiužinio pojūčiu. Komforto pageidavimai skiriasi priklausomai nuo miegamojo. Vieniems minkštesni čiužiniai atrodo patogesni, kitiems labiau patinka kietesni modeliai. Daugeliui žmonių, norint patogiai miegoti, reikia minkštumo ir tvirtumo pusiausvyros. Todėl komfortas yra subjektyvus terminas. Kadangi viršutinės čiužinio medžiagos labiausiai veikia žmonės, šie komponentai yra žinomi kaip komforto sluoksniai.

Atrama nurodo, kaip gerai (arba prastai) čiužinys atlaiko spaudimą nuo jūsų kūno. Čiužinys su stipria atrama išlaiko lygų jūsų kūno paviršių per giliai neskęsdamas ir nenuslinkdamas. Čiužiniai, kuriems trūksta atramos, paprastai nugrimzta į vietas, kuriose sutelkta didžioji dalis jūsų svorio, pavyzdžiui, liemens ir klubų. Baziniai čiužinio sluoksniai iš esmės yra atsakingi už tai, kaip čiužinys leidžia atsiremti, todėl šie komponentai bendrai vadinami atramine šerdimi.

Pagal kokius kriterijus reikia rinktis čiužinį?

  • Miego padėtis: aplink pečius ir klubus reikia papildomai amortizuoti, kad šios vietos būtų suderintos su stuburu. Dėl šios priežasties geriausias čiužinys miegantiems ant šono paprastai yra minkštesnis čiužinys, kurio kietumo skalėje yra nuo 4 iki 6. Kita vertus, miegantiems ant nugaros ir pilvo reikia papildomos atramos aplink vidurį, kad liemuo ir klubai per giliai neįsmuktų į čiužinį. Daugumai šių miegančiųjų reikia kietesnių čiužinių, kurių kietumas yra nuo 5 iki 7.
  • Kūno tipas: kuo daugiau sveriate, tuo giliau jūsų kūnas įsmuks į čiužinį. Žmonės, sveriantys mažiau nei 80, gali rinktis minkštesnius čiužinius (nuo 3 iki 5). Šie čiužiniai gerai amortizuoja kūną ir kontūrus, kartu užtikrindami tinkamą atramą. Tiems, kurie sveria nuo 90 iki 120, reikia šiek tiek papildomos atramos, bet taip pat ir amortizatorių bei lopšių, kad jie galėtų patogiai miegoti. Vidutinio kietumo (5–6) čiužiniai dažniausiai yra idealūs šių žmonių miegamiesiems. Žmonėms, sveriantiems daugiau nei 120, reikia stiprios atramos. Priešingu atveju jie nugrims per giliai ir taps jautrūs, atsiras papildomų skausmo ir slėgio taškų. Šiems asmenims geriausiai tinka kietas čiužinys, kurio kietumo skalė yra nuo 6 iki 8.
  • Asmeninės nuostatos: svarbu atkreipti dėmesį, kad jūsų čiužinio tvirtumo pasirinkimas gali skirtis nuo kūno tipo ir miego padėties. Kai kurie žmonės, sveriantys mažiau nei 80, renkasi kietus čiužinius, o tas pats pasakytina ir apie 120 sveriančius žmones, kuriems minkšti čiužiniai yra patogūs. Norint rasti idealų čiužinį, gali prireikti tam tikrų bandymų ir padaryti klaidų, ypač jei jūsų pageidavimai nesutampa su bendru sutarimu.

Kada geriausia pirkti čiužinį?

Dar visai neseniai daugumai čiužinių pirkėjų reikėjo apsilankyti fizinėje parduotuvėje, kad galėtų nusipirkti norimą čiužinį. Pirkimas čiužinių parduotuvėje turi tam tikrų privalumų. Galite asmeniškai išbandyti čiužinius, keletą minučių atsigulę ant jų ir, jei turite klausimų, pasikalbėti su patyrusiais klientų aptarnavimo darbuotojais.

Tačiau daugelis pastebėjo, kad pirkti čiužinį internetu yra pigiau ir patogiau. Internetiniai čiužinių prekės ženklai susiduria su mažesnėmis pridėtinėmis išlaidomis, todėl jie gali mokėti mažiau už čiužinius ir kitus miego produktus. Be to, svarbu, kur perkate naują čiužinį, taip pat svarbu, kada perkate čiužinį. Dauguma internetinių čiužinių pardavėjų siūlo dideles nuolaidas per išpardavimus, kurie paprastai sutampa su šventėmis. Jei norite čiužinių su nuolaidomis relaxciuziniai.lt – geras pasirinkimas.

Užs.nr. 158