Kaip išlaikyti vaiko produktyvumą besimokant namuose?

0

Kaip suaugusiųjų, taip ir vaikų produktyvumas priklauso nuo aplinkos. Pasaulį užklupusi pandemija lėmė, kad daugelis vaikų bent dalį laiko mokosi nuotoliniu būdu. Tai kelia iššūkių ne tik mokytojams ar tėvams, bet ir vaikams. Tad apžvelkime, kokiais būdais galima išlaikyti vaiko produktyvumą mokantis namuose?

Tinkami baldai

Pats pagrindinis akcentas, leidžiantis lengviau susikaupti, yra tinkami baldai. Tiek rašomieji stalai, tiek kėdės turi būti pritaikytos pagal vaiko amžių ir ūgį. Stalas turėtų būti toks, kad užtektų vietos įvairiems daiktams, mokymosi priemonėms. Čia laisvai turėtų tilpti kompiuteris, knygos, vadovėliai ir kitos kanceliarinės prekės.

Norintiems ilgaamžiškumo rekomenduojama įsigyti reguliuojamo aukščio kėdes ir ergonomiškus stalus. Šie baldai bus itin kokybiški ir patvarūs, todėl nereikės rūpintis, jog artimiausiu metu stalas ar kėdė bus per maži.

Dienos režimo laikymasis

Nors vaikas ir mokosi iš namų, tačiau vis tiek turėtų laikytis tam tikro tvarkaraščio. Pastovi dienos rutina padeda palaikyti balansą ir susikaupimą. Jeigu auginate mažesnį vaiką, sukurkite spalvotą tvarkaraštį, kuris būtų padėtas matomoje vietoje.

Po kiekvienos pamokos taip pat svarbios aktyvios pertraukėlės. Jų metu pailsės akys nuo įtempto žiūrėjimo. Žinoma, reikia sukurti ir kokybišką poilsio zoną. Tokią, kur patogiai prisėdęs, vaikas nurims, atsipalaiduos. Pavyzdžiui, keli patogūs foteliai ar fotelis kaipmat sukurs draugiškesnę erdvę.

Produktyvumo trikdžių šalinimas

Daugeliui vaikų sunku ilgai išsėdėti vienoje vietoje, todėl prasideda atidėliojimas, atsiranda motyvacijos stoka ir panašios problemos. Jos susijusios su netinkama mokymosi aplinka ar dienos režimu. Todėl svarbu peržiūrėti tvarką ant darbo stalo, aplinkoje esančius daiktus. Stenkitės pašalinti dėmesį blaškančius žaislus ir kitus mokymuisi trukdančius objektus.

Atsižvelgus į šiuos kelis aspektus, sukurta mokymosi erdvė padės efektyviau ir produktyviau mokytis, kokybiškai ilsėtis. Įsigiję tinkamą stalą ir kėdę, nepamirškite ir poilsio zonos. Kitaip tariant, reikia atrasti balansą. Mintis atitraukiančios pertraukos tarp pamokų yra būtinos. Galiausiai, tik nuoseklus ir aiškus dienos planas leis produktyviai mokytis namuose.

Užs. Nr. 163