Kauno regiono atstovų seminare „Sveikatos netolygumai ir jų mažinimo galimybės Kėdainių rajono savivaldybėje“ tartasi, ką reikia daryti, kad kraštiečių sveikata gerėtų, o gyvenimas ilgėtų. 

Kėdainiečių sveikatos aktualijas aptarė Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius (dešinėje), gydytoja Ona Šulcienė ir Sveikatą stiprinančio Kauno regiono koordinavimo grupės pirmininkas Romualdas Žekas.

Kėdainiečių sveikatos aktualijas aptarė Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius (dešinėje), gydytoja Ona Šulcienė ir Sveikatą stiprinančio Kauno regiono koordinavimo grupės pirmininkas Romualdas Žekas.

Kėdainių rajono savivaldybė viena iš 8 savivaldybių, kurios dalyvauja sveikatą stiprinančio Kauno regiono veikloje. Šių metų pagrindinė veiklos kryptis − stiprinti veiklą savivaldybėse ir pirmenybę skirti sveikatos netolygumams mažinti.
Kėdainiečiai ne veltui prisijungė prie sveikatos stiprinimo, nes yra rodiklių, kurie verčia susirūpinti. „Labai svarbu atkreipti dėmesį į problemas ir suprasti, kad sveikata – ne vien medikų darbas. Sveikata turi rūpintis visa komanda – pradedant gydytojais, baigiant politikais. Gerai žinome, kad Lietuva pirmauja Europoje tarp daugiausia alkoholio suvartojančių šalių. Ši priklausomybė gimdo daugybę ligų – pradedant psichikos sutrikimais ir baigiant kepenų bei širdies negalavimais. Sveikata turi rūpėti visai bendruomenei“, – sakė Kėdainių rajono savivaldybės gydytoja Ramunė Kabošienė.
Kėdainiečių vidutinė gyvenimo trukmė yra kiek daugiau negu 72 metai ir tai yra dvejais metais mažiau šalyje. Kėdainiuose daugiau už Lietuvos vidurkį sergama tuberkulioze, atsparia antibiotikams, širdies ir kraujagyslių ligomis, praėjusiais metais smarkiai šoktelėjo naujagimių mirtingumas. „Dėl gyventojų sergamumo tikrai neramu, tačiau jį sumažinti – ne vienerių metų darbas. Jei analizuojame pastarojo dešimtmečio tendencijas, tai matome, kad problematiškiausių ligų mažėja. Vadinasi, einame teisingu keliu. Labai norime teisingų politikų sprendimų, ypač susijusių su alkoholio pardavimų“, – sakė Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Danguolė Avižiuvienė.
Seminare dalyvavusi gydytoja Jūratė Judickienė, kasdien besirūpinanti mažųjų kraštiečių sveikata, pastebėjo, kad vaikai jau kuris laikas gimsta lepesni, tačiau medikė pasidžiaugė, kad rajone mažėja užkrečiamųjų ligų.
Sveikatą stiprinančio Kauno regiono koordinavimo grupės pirmininkas, Kauno rajono savivaldybės gydytojas Romualdas Žekas pastebėjo, kad sveikatą lemia trys faktoriai: socialiniai ekonominiai dalykai, alkoholis ir raštingumas sveikatos klausimais: „Jei norime matyti sveiką tautą, turime ne tik gydyti ligas, bet labai daug dirbti su jaunimu. Kad jauni žmonės kuo anksčiau pradėtų gyventi sveikai, sportuotų, teisingai maitintųsi.“

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.