Tradicinė kaimo sueiga – mėgiama ir laukiama nociūniškių bei aplinkinių kaimų šventė.

Nociūnuose buvo juntamas šventinis šurmulys – čia jau ne pirmą kartą vyko bendruomeninė Nociūnų kaimo sueiga. Į ją gausiai susirinko ne tik Nociūnų jaunimas, bet ir nuo darbų atsipalaiduoti panorę žemiečiai.

Be to, kone visą vakarą skambėjo vaikiškas klegesys, mat šios nociūniškių sueigos metu buvo užbaigta daugiau nei savaitę trukusi vaikams skirta stovyklėlė „Mes norime kurti“.

Tradiciškai rinktos gražiausios sodybos

Nors kaimo sueiga vyksta kiekvienais metais, tačiau kaskart ji ir kiek kitokia. Plačiau apie šventę papasakojo Vaida Stanevičienė, Nociūnų bendruomenės pirmininkė. „Pastarosiomis dienomis pas mus vyko jau devintoji vaikų vasaros stovykla, kurią finansavo Kėdainių rajono savivaldybė. Sueigos metu vyko jos uždarymo šventė. Kiekvienais metais mes apdovanojame ir gražiausiai tvarkomų sodybų šeimininkus. Šiemet, norėdami pagerbti kuo daugiau gražiai besitvarkančių žmonių, sugalvojome ir daugiau įvairių nominacijų. Apdovanojome netgi bešeimininkę sodybą!“, – pasakojo bendruomenės pirmininkė. Ji pridūrė, kad nociūniškiai tvarkosi gražiai, o tie, kurių sodybos ne vienerius metus buvo pripažintos gražiausiomis, nenuleidžia kartelės ir toliau gražina bei puoselėja savo namų aplinką. Šiemet pačia gražiausia sodyba pripažinta ūkininkų Ilonos ir Virgilijaus Kuprevičių sodyba.

Mažųjų stovyklos dalyvių darbeliai – tai tik maža dalis to, ką per devynias dienas sukūrė vaikai.

Vakaro metu susirinkusiesiems pasirodė Kėdainių kultūros centro vaikų popchoras „Perliukas“, Kuigalių kultūros centro vokalinė grupė „Galim“, vaikų popchoras „Drugelis“, Pelėdnagių skyriaus šiuolaikinio šokio grupė „Mistika“, Šėtos kultūros centro folkloro ansamblis, Krakių kultūros centro jaunimo instrumentinė grupė „Metras 90“, Nociūnų skyriaus mėgėjų meno kolektyvai.

Tą vakarą žiūrovai ne tik klausėsi koncerto, bet ir turėjo galimybę išvysti ugnies šou, pasigėrėti naujojo seniūno padovanotais fejerverkais.

Nociūnuose vaikų tik daugėja

Vaikų vasaros stovyklos „Mes norime kurti“ vadovė Daiva Makutienė pasidžiaugė, kad kasmet mažųjų, norinčių dalyvauti vasaros stovyklos programose, tik daugėja.

Nociūnių bendruomenės pirmininkės Vaidos Stanevičienės rankose – gražiausiai besitvarkančių sodybų šeimininkams skirtos dovanos.

„Labai džiaugiamės, kad Kėdainių rajono savivaldybė tiki mano darbu (jau devintus metus stovyklos programą rašau aš) ir skiria paramą. Kaimo vaikučiams įvairių užsiėmimų, veiklų, kūrybos labai reikia. Tad šiais metais pati net kiek sutrikau, kai stovyklos atidarymo metu vaikučių susirinko net 34! Tai buvo pirmoji stovyklos diena, tad supratau, kad vėliau jų gali ateiti dar daugiau. Na, o paskutinę stovyklos dieną vaikučių jau yra net keturiasdešimt. Labai jais visais džiaugiuosi. Galiu pasigirti ir vaikus pagirti, kad per visas devynias stovyklos dienas su jais nė karto neteko susipykti. Dirbome labai atsakingai, kruopščiai, o ir vaikai žinioms buvo labai imlūs“, – pasakojo D. Makutienė.

Šventėje dalyvavo ir nociūniškė Erika su mažąja Kamile.

Pasak jos, vaikai ne tik užsiėmė įvairių dailės darbelių kūryba, bet ir susipažino su įvairių profesijų atstovais, gyvenančiais čia pat Nociūnų kaime. „Pastebiu, kad vaikai labai nori susipažinti, atrasti, pamatyti, tad kiekvienais metais jų gretos stovykloje tik auga. Keista, nors Lietuvoje vaikų ir mažėja, bet Nociūnuose jų – tik daugėja“, – nusijuokė D. Makutienė.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.