Net kelių šeimų labūnaviškiai kas trečiadienį skuba kaimo kultūros namų link. Netrukus iš jų pasigirsta muzikos garsai ir skambios dainos – kaimo gyventojai žino, jog repetuoja liaudiškos muzikos kapela „Barupė“.
Pasak kapelą subūrusių muzikalių labūnaviškių Kučiauskų, kapela buvo pakrikštyta prieš porą metų. „Kurį laiką taip džiaugėmės, kad mūsų kaime buvo prikelti kultūros namai, jog subūrę kolektyvus, net neskubėjome jų įvardinti. Kai susigrojome ir pradėjome aktyviau koncertuoti, supratome, jog kapelai būtinai reikia vardo. Ilgai nesvarstę kapelistai pradėjo teikti savo siūlymus. Beveik vienbalsiai nugalėjo Jurgitos Vaitiekūnienės pasiūlytas vardas „Barupė“, susietas su upeliu, tekančiu per mūsų kaimą“, – kapelos vardo istoriją priminė kolektyvo vadovas Algirdas Kučiauskas.
Rengia kapelų suvažiavimus
Labūnaviškiai neapsiriboja vien pačių muzikavimu. Jie jau keturis kartus surengė kapelų suvažiavimus. Paskutiniajame pasirodė net šeši kolektyvai. „Barupė“ sulaukė bičiulių iš Jonavos, Ukmergės, Marijampolės rajonų, atvyko ir žemaičiai muzikantai.
„Tokie renginiai – savotiški muzikantų mainai: mes važiuojame pas kitus, kiti atvyksta pas mus. Labūnaviškiai labai laukia šių suvažiavimų. Tai šventė ir muzikantams, ir jų draugams, ir visam kaimui“, – sakė „Barupės“ vadovas.
Muzikuoja šeimomis
Labūnavos kapeloje galima sutikti kelių šeimų, kelių kartų atstovų. Kolektyvo vadovai su liūdesiu kalba apie neseniai anapilin išėjusį aktyvų muzikantą Vytautą Vaitiekūną. „Kapela užgimė, kai subūrė septynis narius. Vytautas buvo tarp pirmųjų, atėjusių groti. Jis nepraleido nė vienos repeticijos ir koncerto. Staigus jo išėjimas mums didelė netektis. Tačiau gyvenimas toks yra.
Dabar kapeloje – 15 narių. Dauguma – iš kelių šeimų ir tik kelios pavienės dainininkės“, – sakė A. Kučiauskas.
Barupiečiai džiaugiasi, kad su jais muzikuoja jaunoji karta: liaudiškos muzikos nesibaido penkiolikmetė Kotryna Dambrauskaitė, studentė Eglė Rabikaitė ir iš Kauno vis parskubanti Aistė Kučiauskaitė, kuri ne tik žodžiais palaiko kolektyvo įkūrėjus tėvus Ritą ir Algirdą Kučiauskus.
Rytas Kretavičius nuo rudens į kapelą atviliojo ir žmoną Loretą, kuri įsiliejo dainavimu. Ričardas ir Henrikas Černiauskai kapeloje kartu su sese Rima Venckevičiene. Kapeloje puikiai jaučiasi ir Rasa Rabikienė, Jurgita Vaitiekūnienė, būgnininkas Stasys Dirsė, esant reikalui jį pavaduojanti Gražina Činikienė bei naujokės dainininkės Jolanta Smalskienė ir Jolanta Stašinskienė.
„Smagiausia yra dėl naujokių. Tos dainingos moterys, pakviestos pagelbėti viename koncerte, atėjo ir sakė neturinčios laiko likti ilgam, tačiau nutiko taip, kad lanko visas repeticijas ir koncertus. Mes juokaujame, kad kapela kaip liūnas – įtraukia visus prisijungusius ir nebepaleidžia“, – šypsojosi kapelą prieš septynerius metus įkūrusi Rita Kučiauskienė, o vėliau kolektyvo vairą perdavusi vyrui Algirdui.
Repertuare – bičiulių kūriniai
Barupiečiai vien liaudies dainomis neapsiriboja. Labūnaviškių repertuare nemažai jų draugų kūrinių. „Mes bičiuliaujamės su daugeliu kolektyvų, tad mielai į savo repertuarą įtraukiame draugų dainas ir šokius. Klausytojai mielai priima jurbarkiečio Vidmanto Žemliausko instrumentinius kūrinius, kraštiečio Antano Mikalausko dainas. Taip pat nevengiame romansų bei populiarių šlagerių. Grojame ir dainuojame tai, kas žmonėms patinka“, – sakė A. Kučiauskas.
Pastaruoju metu liaudiškos muzikos kapela „Barupė“ daug koncertuoja. „Jei neatsisakytume, tai laisvų savaitgalių neturėtume. Tačiau tokio koncertinio užimtumo negalime sau leisti. Kolektyve daug dirbančių žmonių. Jie negali kas savaitgalį išeiti iš darbo. Tad renkamės tuos koncertus, kurių organizatoriai bent sumoka už kelionę, ar važiuojame pas bičiulius“, – sakė kapelos vadovas.
Drabužius dovanojo bendruomenė
Prieš porą metų Labūnavos kapelistai ne tik pasikrikštijo gražiu „Barupės“ vardu, bet ir iš esmės pakeitė įvaizdį. „Mums labai pasisekė, kad turime puikią bendruomenę, nes jos vadovai pasirūpino parašyti projektą ir gauti lėšų mūsų drabužiams. Juos kiekvienam kapelistui profesionalūs siuvėjai siuvo individualiai. Kiekvienas turi ir unikalų papuošalą. Po tokių permainų sulaukėme daugybės komplimentų, nes tapome gražūs ir patrauklūs ne tik savo grojimu, bet ir vaizdu“, – sakė A. Kučiauskas.
Svajonėse – „Duokim garo“
Kapelos muzikantai neslepia svajonių pakliūti į televizijos organizuojamas varžytuves „Duokim garo“, tačiau tai didelis įsipareigojimas. „Galbūt ir smagu būtų šiame projekte sudalyvauti, tačiau tam reikia didelio prisirišimo. Kadangi daugumai iš mūsų narių laikas yra prabanga, tai mes į tas varžytuves bandysime įsiprašyti bent jau svečių teisėmis“, – kolektyvo norus išdavė kapelos vadovas.