2022-aisiais Lietuvos keliuose eismo įvykiuose žuvo 120 eismo dalyvių, tai yra mažiausiai nuo 1990 metų. Žuvusiųjų skaičius, tekęs vienam milijonui gyventojų, – 42 (palyginti, 2021 metais – 52, 2001 metais – 203, 1991 metais – 316). Europos Sąjungoje milijonui gyventojų vidutiniškai tenka 46 žūtys keliuose. Policijos pareigūnų siekis, kad nebūtų nė vieno žuvusiojo.

„Tai pasiekti galime bendromis pastangomis – ugdydami savo sąmoningumą, keisdami požiūrį į eismo saugą, netoleruodami ne tik kitų, bet ir savo netinkamo elgesio kelyje.

Policijos pareigūnai, kurių vienas iš uždavinių – eismo automobilių keliais priežiūra, užtikrindami eismo saugumą ir rūpindamiesi mūsų visų saugumu, nuolat organizuoja įvairias prevencines priemones, jų bus ir šį mėnesį“, – teigiama LKPT pranešime.

● Kovo 14–16 d. stiprinama vairuotojų veiklos, nesusijusios su vairavimu (naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis ir pan.), kontrolė. Daugiau dėmesio bus skirta ir pavojingo bei chuliganiško vairavimo, manevravimo, lenkimo, kur tai draudžiama daryti, važiavimo per sankryžas, šviesoforo signalų paisymo reikalavimų pažeidimams.

● Kovo 20–22 d. griežtinama vairuotojų nesustojimo prieš pėsčiųjų perėją, kaip to reikalaujama pagal Kelių eismo taisykles, kontrolė.

● Kovo 23–25 d. atidžiau bus stebimi pėstieji bei dviratininkai. Bus tikrinama, ar šie eismo dalyviai tamsiuoju paros metu naudoja matomumą gerinančias saugos priemones – atšvaitus, šviečiančius žibintus, ryškiaspalves liemenes su šviesą atspindinčiais elementais.

● Kovo 27–29 d. vyks transporto priemonių, tarp jų dviračių, elektrinių paspirtukų, vairuotojų blaivumo, apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų patikrinimai.

Esant poreikiui, gali būti organizuojamos ir papildomos prevencines priemonės (apie tai visuomenė iš anksto gali būti ir neinformuota).

Apstu pažeidimų

Pirminiais duomenimis, per pirmuosius du šių metų mėnesius policijos pareigūnai išaiškino daugiau nei 149 370 Kelių eismo taisyklių pažeidimų. Prie motorinių transporto priemonių vairo sulaikyta net 1 570 neblaivių vairuotojų (34 proc. atvejų pradėtas ikiteisminis tyrimas, nes neblaivumas viršijo daugiau negu 1,51 promilės).

Transporto priemonių greičio matavimo mobiliaisiais prietaisais „PoliScan FM1“ policijos pareigūnai užfiksavo 21 642 nustatyto važiavimo greičio viršijimo atvejus.

Lietuvos kelių policijos tarnyba prašo visų gyventojų vykdyti Kelių eismo taisyklių reikalavimus ir neatsakingais poelgiais nesukelti grėsmės keliuose nei sau, nei kitiems eismo dalyviams.

LKPT inf. ir nuotr.