Lina Pranckevičiūtė

Įvairiausio pobūdžio gaisrus gesinantys ugniagesiai gelbėtojai sako neišvengiantys gaisrų, kurie kyla namų virtuvėse. Jie dažniausiai įsiplieskia, kai neatsargiai elgiamasi su ugnimi.

Vis dar būna atvejų, kai žmogus užstato puodą ant viryklės ir nueina žiūrėti serialo, užsiplepa telefonu, o kartais net užsnūsta: – žiūrėk, puodas ir prisvilo. Po namus ar laiptinę pasklinda aitrūs dūmai, o tada pasipila skambučiai į Bendrąjį pagalbos centrą, esą kilo gaisras.

„Kad netektų savęs kaltinti dėl aplaidaus užmaršumo, išeiti iš virtuvės reikėtų tik baigus virti maistą ir nukėlus puodus nuo viryklės bei užsukus jos degiklius. Aplink puodus nereikėtų suktis vilkint drabužiais plačiomis rankovėmis, nedėvėti sintetinių drabužių, nes galima dar ir apdegti, nenaudoti sintetinių šluosčių ar rankšluosčių. Ir, žinoma, negalima virtuvėje palikti mažamečių vaikų be priežiūros“, – įspėja Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovė spaudai Džiuginta Vaitkevičienė.

Specialistė primena, kad šluostes ir rankšluosčius reikėtų pakabinti ar padėti saugiu atstumu nuo viryklės. Negalima virtuvėje laikyti ir kitų degių medžiagų, statyti viryklės prie užuolaidų, nes jos greitai gali užsiliepsnoti.

Ką daryti pamačius liepsnas

„Jeigu puode ar keptuvėje užsidegė riebalai, jokiu būdu jų negalima gesinti vandeniu, nes gali įvykti sprogimas ir namuose kilti gaisras. Pirmiausia išjunkite dujas ar elektrą. Puodą ar keptuvę uždenkite dangčiu ar storu audiniu, kad į vidų nepatektų oro. Jeigu degančių riebalų pateko ant sienų ar grindų, užpilkite ant jų bet kokių skalbimo miltelių. Jie veikia kaip miltelių gesintuvas“, – teigia Dž. Vaitkevičienė.

Panašios naujienos