Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) ragina šeimas, auginančias mokyklinio amžiaus vaikus, teikti prašymus gauti nemokamą maitinimą ir paramą mokinio reikmenų prasidedant naujiems mokslo metams įsigijimui.

„Labai svarbu, kad tėvai ar globėjai nedelstų ir teiktų prašymus dar vasarą, kad vaikai nemokamą maitinimą gautų nuo pat pirmųjų rugsėjo dienų. Prašymus galima teikti savivaldybėms, taip pat per spis.lt sistemą.

Nemokamą maitinimą taip pat gali gauti mažesnes pajamas gaunančių šeimų vyresni vaikai. Svarbu nepamiršti, jog nepriteklių patiriančios šeimoms priklauso ir parama mokinio reikmenims įsigyti“, – priminė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Pagalba patiriantiems finansinių sunkumų

SADM primena, kad mokiniai turi teisę į 98 eurų dydžio paramą mokinio reikmenims įsigyti ir nemokamą maitinimą – pietus ugdymo įstaigoje ir maitinimą mokyklų organizuojamose vasaros poilsio stovyklose, jeigu vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės nei 235,5 eurai.

Išimties atvejais nemokamas maitinimas ir parama mokinio reikmenims įsigyti gali būti skiriama ir esant didesnėms pajamoms, tai yra tuomet, kai pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį neviršija 314 eurų.

Tokiems atvejams priskiriami, pavyzdžiui, liga, nelaimingas atsitikimas, netekus maitintojo, kai motina ar tėvas vieni augina vaiką, kai bendrai gyvenantys asmenys augina tris ir daugiau vaikų ar bent vienas iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienas gyvenantis asmuo turi negalią, pažymima pranešime žiniasklaidai.

Pasak SADM, vertinant šeimos pajamas, neįskaitomi vaiko pinigai, dalis su darbo santykiais susijusių pajamų ir dalis nedarbo socialinio draudimo išmokos.

SADM taip pat primena, kad nepriklausomai nuo šeimos pajamų ir be atskiro prašymo pateikimo, nemokami pietūs mokykloje skiriami visiems priešmokyklinukams, pirmokams ir antrokams.

Planuojama, kad nuo rugsėjo 1 d. socialinę paramą mokiniams mokyklose gaus apie 129 tūkst. mokinių.

Šių metų pirmąjį pusmetį nemokamus pietus mokyklose gavo apie 125,2 tūkst. mokinių, iš kurių 90 tūkst. mokinių – nevertinant šeimos gaunamų pajamų. Iš jų, 5069 ukrainiečių šeimų vaikai.

2023 m. socialinei paramai mokiniams skirta 51,5 mln. eurų, iš kurių nemokamam maitinimui – 44,7 mln. eurų, paramai mokinio reikmenims įsigyti – 4,9 mln. eurų, administravimui – 1,9 mln. eurų, pranešime žiniasklaidai nurodo SADM.

ELTA

SADM nuotr.

Panašios naujienos