Pirktos ar nemokamai gautos - tiek eglišakiai, tiek eglutės turi būti sudėtos į specialias surinkimo vietas.

Pirktos ar nemokamai gautos – tiek eglišakiai, tiek eglutės turi būti sukrautos į specialias surinkimo vietas.

Šventinis žiemos maratonas baigiasi jau rytoj, sausio 6-ąją. Tad dažnam kyla klausimas – kur dėti švenčių laikotarpiu džiuginusią žaliaskarę eglutę?

„Šiais metais, kaip ir iki šiol, „Skongalio“ darbuotojai iš miesto gyventojų kalėdines eglutes surinks. Tiesa, jos turi būti sudėtos specialiuose dideliuose konteineriuose, skirtuose statybinėms arba žaliosioms atliekoms. Darbuotojai eglutes rinks tol, kol jų bus“, – sakė „Skongalio“ vadovas Albinas Počiulpas.

Tiesa, jis perspėjo, kad gyventojai nebūtų abejingi ir nemestų eglučių į bendro naudojimo atliekų konteinerius. Eglės yra žalioji atlieka, tad jas mesti į komunalinių atliekų konteinerius – draudžiama.

Specialiu transportu surinktos žaliaskarės bus išvežamos į kompostavimo aikštelę ir vėliau panaudotos kaip biokuras.

Žinoma, ne visi gyventojai bus draugiški gamtai ir pasirūpins, kad Kalėdų simbolis būtų išmestas tinkamai, neteršiant aplinkos. Tad A. Počiulpas akcentavo, kad darbuotojai, pastebėję besimėtančias eglutes, pagal galimybes jas bandys surinkti.

„Specialius transportas pagal pajėgumus eglutes surinks visame mieste. Dėsime visas pastangas, kad mieste žaliaskarės nesimėtytų bet kur“, – sakė jis.

Be to, jeigu eglutę tiesiog paliksite prie konteinerio, galite būti palaikytas aplinkos teršėju. Pažeidėjai gali gauti įspėjimą arba solidžią piniginę baudą Administracinių teisės pažeidimų kodekso nustatyta tvarka.