Dažniausiai spektakliai vaikams teatrų repertuare neužima svarbios vietos, išskyrus tuos, kurie tam reikalui skiria nemažą dalį savo veiklos. Šia kilnia veikla užsiima Raganiukės, Keistuolių teatrai. Daug vietos spektakliams vaikams savo repertuare skiria ir Kelmės mažasis teatras.

Ką 2023 metų rudenį mažiesiems žiūrovams siūlo Raganiukės teatras?
2023 metų rudenį Raganiukės teatras mažiausiems žiūrovams skirs premjerą „Trys paršeliai. Patiems mažiausiems ir ne tik“, rodys pilną nuotykių ir pokštų vaidinimą „Karlsono skambutis“ (pagal Astridą Lindgren).
O spektaklis „Šuo Pifas“ yra sukurtas pagal žymų prancūzų komiksą, skirtą vaikams. Mažųjų žiūrovų teatre taip pat laukia tokie personažai, kaip Batuotas katinas, Katinėlis ir Gaidelis, Močiutė plėšikė, Mikė Pūkuotukas, Raudonkepuraitė ir kiti smagūs veikėjai.


Kokia dar veikla be spektaklių rodymo užsiima Raganiukės teatras?
Tiems vaikams, kurie nori turiningai praleisti savaitgalį kartu su bendraamžiais ir mėgstamais pasakų herojais, specialiai bus organizuojami nemokami šeštadienio vakarai. Taip pat Raganiukės teatre bus galima susipažinti su naujai išleistomis vaikiškomis knygomis, jų autoriais ir iliustratoriais.
Jame bus rengiami teatralizuoti pasakų skaitymai ir kiti panašaus turinio renginiai. O gruodžio mėnesį šį teatrą aplankys Kalėdų Senelis su nykštukų palyda ir dideliu dovanų maišu. Jis pristatys Kalėdinę premjerą ir atidarys „Kalėdų Senelio žaislų muziejų“.


Kokius spektaklius vaikams šį rudenį siūlo Keistuolių teatras?
Keistuolių teatras vien savo pavadinimu patvirtina, jog pagrindiniai jo žiūrovai yra vaikai ir jaunimas. 2023 metų rudens sezone žiūrovų laukia šie spektakliai vaikams – „Pati baisiausia pasaka“, „Jonas kareivis“, „Kai aš mažas buvau“ (mažiems ir dideliems), „Geltonų plytų kelias“ (pagal pasaką „Ozo šalies burtininkas“) ir „Diagnozė: visiškas Rudnosiukas“.


Kokią smagią istoriją vaikams parengė Kelmės mažasis teatras?
Kelmės mažasis teatras gastroliuoja su labai nuotaikingu spektakliu vaikams „Prunelijaus sapnas“. Tai žaidybinis-muzikinis spektaklis pagal O. Jautakės kūrinį. Pagrindinis vaidinimo personažas katinas Prunelijus sapne kalbasi su savo uodega.
Tingusis katinas ir žavioji jo uodega keliauja per sapną ir patiria daugybę neįtikėtinų nuotykių, tuo tarpu žiūrovams yra garantuojama tikrai linksma nuotaikai ir daugybė gerų emocijų.

Užs. Nr. 272