Atostogų vaistinėlė: ką būtina pasiimti su savimi keliaujant. Pataria VšĮ Kėdainių PSPC direktorės pavaduotoja Laima Juodeikienė:

Kėdainių PSPC direktorės pavaduotoja L. Juodeikienė pataria prieš išvykstant atostogų, pasikonsultuoti su šeimos gydytoju.

Kėdainių PSPC direktorės pavaduotoja L. Juodeikienė pataria prieš išvykstant atostogų, pasikonsultuoti su šeimos gydytoju.

„Kelionėje yra didelė tikimybė susižeisti, todėl vaistinėlėje turėtų būti priemonių tvarstyti žaizdoms, tepalo nuo sumušimo. Būtų tikslinga turėti tablečių nuo skausmo, uždegimo, kas turi virškinimo problemų – anglies tablečių ar kitų vaistų virškinimui gerinti, galbūt fermentų. Turėtų nepamiršti vaistų tie, kurie juos vartoja pastoviai.

Alergiškiems pacientams, rekomenduojama įsidėti vaistų nuo alergijos. Šiuo metu kai kuriose vaistinėse jau galima įsigyti automatinį adrenalino injektorių (švirkštą), su viena adrenalino doze, kuri, ypatingai alergiškiems žmonėms, gali išgelbėti net gyvybę. Svarbu, kad pacientas iš karto galėtų suteikti sau pagalbą, pasireiškus sunkiai alerginei reakcijai. Dėl šio preparato naudojimo, reikėtų pasitarti su šeimos gydytoju.

Svarbu kelionėje turėti ir dar vieną medicinos priemonę – vienkartinį ledo maišelį plastikiniu paviršiumi, jie ypatingi tuo, kad atšąla akimirksniu, tereikia suspausti maišelio centre esančią kapsulę. Šaltas kompresas rekomenduojamas esant sumušimui, norint išvengti hematomų, sumažinti uždegimą ir patinimą. Vietoj šios priemonės, galima įsigyti ir šaldantį aerozolį.

Nereikėtų pamiršti ir repelentų, dažniausiai naudojamų uodams, mašalams bei erkėms nubaidyti.

Prieš išvykstant atostogų, pasikonsultuokite su šeimos gydytoju. Jis geriausiai patars, ką dar būtina įsidėti į kelionės vaistinėlę. Primins ir apie reikalingus skiepus, jei išvykstate į egzotišką šalį”.

Panašios naujienos