Šią savaitę daugelis Juozo Paukštelio progimnazijos bendruomenės narių gyvena šventiškomis nuotaikomis. Maždaug po trijų mėnesių remonto iškilmingai atidarytas gamtamokslis kabinetas, kuriame gamtos, fizikos ir chemijos mokysis penktokai, šeštokai, septintokai ir aštuntokai. 

Naujuoju kabinetu labiausiai džiaugėsi mokytoja Asta Juchnevičienė, laborantė Aldona Dūdienė ir mokytoja  Emilija Lelevičienė.

Naujuoju kabinetu labiausiai džiaugėsi mokytoja Asta Juchnevičienė, laborantė Aldona Dūdienė ir mokytoja
Emilija Lelevičienė.

Pirmoji pamoka atnaujintame gamtamoksliame kabinbete buvo netradicinbė – ne tik smalsieji penktokai, bet ir mokyklos svečiai savo žinias pasitikrino nuotaikingame ir linksmame žaidime „Protų mūšis“.

Džiaugiasi būsimais tiriamaisiais darbais
Chemijos ir gamtos mokytoja Asta Juchnevičienė bei fizikos mokytoja Emilija Lelevičienė neslepia džiaugsmo sulaukusios įkurtuvių. „Mokykloje dirbu jau dvidešimt metų. Tačiau visus tuos metus teko vaikus mokyti chemijos gana primityviomis sąlygomis. Kabinetas buvo senas, rimčiau neatnaujintas nuo pat mokyklos pastatymo, o ji juk jau atšventė ir penkiasdešimtmetį. Mums labai trūko vandens, būtinos įrangos. Dabar turime ir vandenį kiekviename suole, ir daug specializuotų indų, mikroskopų. Smagu, kad su vaikais galėsime atlikti daugybę tiriamųjų darbų. Mokykla bendradarbiauja su Kauno technologijos universitetu. Mes turime dvi penktokų klases, kurios lanko universitetą bei sulaukia lektorių iš šios aukštosios mokyklos. Dabar galėsime ne tik važiuoti į universiteto laboratoriją, kad atliktume būtinas užduotis, bet jas sėkmingai įveiksime ir savoje mokykloje“, – naujuoju kabinetu džiaugėsi mokytoja Asta Juchnevičienė.

Simbolinę įkurtuvių juostelę perkirpęs Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjas Julius Lukoševičius sakė, kad tiriami visų mokyklų poreikiai ir nuolat bandoma juos įgyvendinti.

Simbolinę įkurtuvių juostelę perkirpęs Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjas Julius Lukoševičius sakė, kad tiriami visų mokyklų poreikiai ir nuolat bandoma juos įgyvendinti.

Mokytojoms talkins laborantė
Patyrusi pedagogė sakė, kad vaikams labai patinka teoriją pagrįsti praktikos darbais. Tad dar vykstant gamtamokslio kabineto remonto darbams vaikai vis užsukdavo pažiūrėti, ar statybininkai jau baigia tai, kas suplanuota.
„Panašu, kad norinčiųjų neateiti į mūsų pamokas nebus“, – šypsojosi A. Juchnevičienė. Mokytoja įkurtuvių laukė ir dar dėl vieno sprendimo. Jame tiek chemijos, tiek fizikos pamokose mokytojoms talkins laborantė Aldona Dūdienė. „Pasitaiko atvejų, kad mažesnieji vaikai yra itin atsargūs ir labai bijo daryti vienus ar kitus darbus. Vienam mokytojui tada yra labai sunku susitvarkyti. Dirbant dviese su laborante visi tyrimai vyks sklandžiau ir operatyviau“, – pastebėjo patyrusi pedagogė.

Investicijos iš rėmėjų ir tėvų
Juozo Paukštelio progimnazijos direktorė Tereza Sotnik gamtamokslio kabineto įkurtuves pavadino ilgai laukta švente. „Šį kabinetą turime gerų švietimo bendruomenės draugų dėka. Kabineto atnaujinimas, kad jis taptų modernus ir šiuolaikiškas, kainavo 15 tūkstančių 250 eurų. Didžioji dalis būtinų lėšų gauta iš bendrovės „Lifosa“ per šios gamyklos ir savivaldybės vadovų pasirašytą paramos sutartį. Esame labai dėkingi chemikams, kad jie remdami Kėdainių kraštą nepamiršta ir mokyklų. Gamybininkų dėka gražėja ir modernėja mūsų krašto švietimo įstaigos.

Atnaujintame kabinete pirmoji pamoka buvo netradicinė – penktokai su svečiais žinias tikrinosi nuotaikingame „Protų mūšyje“.

Atnaujintame kabinete pirmoji pamoka buvo netradicinė – penktokai su svečiais žinias tikrinosi nuotaikingame „Protų mūšyje“.

Be to, paramos sulaukėme iš labdaros ir paramos fondo „Viltis-Vikonda“, rūpestingų mokinių tėvelių. Mokytojų kompetencija, mokinių nusiteikimas ir tinkama aplinka leidžia pasiekti gerų ir laukiamų mokymosi rezultatų. Turėjome svajonę – atnaujinti gamtamokslį kabinetą. Savivaldybės ir chemikų dėka šią svajonę išpildėme. Dabar džiaugiamės moderniu, šiuolaikišku kabinetu, ne tik su vandeniu, bet ir puikia vėdinimo sistema, būtina įranga. Kabinete pasikeitė viskas – pradedant grindimis ir baigiant lubomis. Iš senų daiktų liko tik lenta ir multimedija. Dar planuojame mokiniams nupirkti chalatus, pirštines, tada mūsų mokinukai jausis kaip tikroje laboratorijoje“, – sakė T. Sotnik.

Trečdalis „Lifosos“ paramos – švietimui
Rajono Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjo Juliaus Lukoševičiaus teigimu, rajono švietimo tinklas yra puikiai sutvarkytas. „Turime sėkmingai dirbančias gimnazijas, progimnazijas, pagrindines mokyklas bei kitas švietimo įstaigas. Pasirašius bendrovės „Lifosa“ ir savivaldybės paramos sutartį, trečdalis lifosiečių skirtų lėšų numatyta atiduoti švietimui. Tarp švietimo prioritetų yra ir pagalba tvarkant gamtamokslius kabinetus. Šiais metais tokius kabinetus padėjome sutvarkyti Šėtoje, Akademijoje, „Aušros“ bei Juozo Paukštelio progimnazijose. Nuolat aiškinamės, ko mokykloms reikia, kokie jų poreikiai, kad galėtume padėti užpildyti atsiradusias spragas. Labai smagu turėti puikių partnerių, kurie padeda atnaujinti švietimo, kultūros įstaigas bei įgyvendinti daugybę projektų“, – geromis nuotaikomis įkurtuvių dieną dalijosi J. Lukoševičius.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.