Dailės mokykloje surengtoje jaudinančioje ir gražioje šventėje pagerbtas 85-ąjį gimtadienį švenčiantis Kėdainių krašto kultūros premijos laureatas Jonas Jucevičius.

Joną Jucevičių į šventę palydėjo dukra Vilima Jucevičiūtė

Joną Jucevičių į šventę palydėjo dukra Vilima Jucevičiūtė

Didelės inteligencijos, dvasios aristokratu dažnai tituluojamą , tačiau labai kuklų kraštietį sveikino rajono meras Saulius Grinkevičius, kultūros ir meno atstovai, artimiausi bičiuliai, bendražygiai.

Jonas Jucevičius ilgus metus mokęs vaikus dailės, vėliau apsistojo ties kultūrinio ir meninio palikimo įamžinimu.

Visą gyvenimą menui ir krašto kūrėjams bei iškiliems žmonėms neabejingas buvęs Jonas Jucevičius yra parašęs per 300 straipsnių bei išleidęs ne vieną monografiją. Jo kūrybiniame bagaže – bibliotekoje saugomi rankraščiai apie kryždirbį Vincą Svirskį ir matematiką Gasparą Seliavą, išleista knyga apie gydytoją Teklę Bružaitę ir didelės monografijos apie Kėdainių krašto dailę bei dailininkus ir Kėdainių krašto architektūrą.

Pats sukaktuvininkas prisipažino, kad turi svajonių parengti ir pasaulin paleisti knygas apie Dailės ir Muzikos mokyklas.

„Mano gyvenimo tikslas – kurti šviesesnį gyvenimą sau ir kitiems žmonėms. Mokydamas kitus, mokiausi ir pats. Gera būti reikalingam, tad stengiuosi po savęs palikti pėdsaką apie ryškias Kėdainių krašto asmenybes ir svarbius įvykius“, – sulaukęs gausybės sveikinimų sakė J. Jucevičius.

Dailės mokyklos direktorė Vida Burbulienė kalbėdama apie jubiliatą prasitarė, kad jis jai kaip tėtis – visada padrąsinantis, užjaučiantis, paskatinantis nesustoti pusiaukelėje ir įkvepiantis darbams: „Jūs, Mokytojau, ne vieną sutiktąjį išmokėte būti pastabiu, reikliu, kukliu ir darbščiu žmogumi. Jums linkime stiprybės ir sveikatos. Svajokite ir įgyvendinkite savo svajones.“

[tribulant_slideshow gallery_id=”99″]

Panašios naujienos