Josvainių miestelio centre trečiadienio vėlyvą popietę surengta akcija „Mes prisimename“, skirta Tarptautinei holokausto aukų atminimo dienai.

„Šiandien,  minint Tarptautinę holokausto aukų atminimo dieną, pirmiausia mąstau apie istoriją, kuri buvo arčiausiai mūsų – apie Josvainių miestelio bendruomenės dalį, kuri kartu kūrė miestelio istoriją, puoselėjo kultūrą, prisidėjo prie bendruomenės gerovės kūrimo, skatino verslumą ir vystė amatus, – sako akciją organizavusio Josvainių kultūros centro direktorė Renata Kalvaitė. – Šiandien prisimenu senųjų Josvainių gyventojų pasakojimus apie žydus, kurie buvo miestelio gyventojai, kaimynai, pažįstami ir atmintin iškyla kadaise minėti vardai, atsitikimai, pastatai ir vietovės.“

Tad atminimo žvakelės sausio 27-osios pavakare sužibo išnaikintos Josvainių žydų bendruomenės narių atminimui, kartu pagerbiant visas holokausto aukas.

Atminimo žvakelės uždegtos prie miestelio centre 2016 metais atidengtos atminimo lentos, kurioje yra iškaltas šis tekstas: „Šioje aikštėje apie 1870 metus buvo pastatyta mūrinė sinagoga. Čia meldėsi Josvainių žydai.“

Viltingai ir su pagarba prisiminti Josvainių krašto bei viso pasaulio žydų gelbėtojai, Pasaulio tautų teisuoliai, kurių ir šiame krašte atsirado ne vienas.

Pasak R. Kalvaitės, akcija „Mes prisimename“ – istorinės atminties išsaugojimo svarbos suvokimas, liudijimas, priminimas apie baisią tragediją ir bet kokios diskriminacijos bei prievartos pasmerkimas.

Pagerbti holokausto aukas ir uždegti žvakelę šį vakarą gali ir kiti miestelio gyventojai, nes dėl šio meto ribojimų ir saugumo į akciją žmonės būriuotis nebuvo kviečiami.

Josvainių kultūros centro nuotrauka

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.