Josvainių gimnazistai noriai ir aktyviai prisideda prie renginių organizavimo.

Josvainių gimnazistai noriai ir aktyviai prisideda prie renginių organizavimo.

Ši Vasario 16-oji Josvainiuose buvo neeilinė. Miestelio bendruomenė ne tik paminėjo 98-ąjį šalies gimtadienį, bet ir oficialiai atidarė Josvainių, mažosios Lietuvos kultūros sostinės, metus.

Tą kasdien miestelio gyventojams primins, o svečius informuos Josvainių centrinėje aikštėje plazdanti vėliava.

Salė buvo sausakimša

Josvainiškiai ir miestelio svečiai, kupini geros nuotaikos, su šypsenomis veiduose rinkosi į Josvainių kultūros centrą – sausakimšoje klausytojų salėje koncertavo Panevėžio muzikinio teatro simfoninis orkestras, dainavo solistai Liudas Mikalauskas bei Laima Česlauskaitė. Renginį vedė kraštiečiai Arnas Švilpauskas bei Sandra Daukšaitė-Petrulėnė.

Po koncerto, Josvainių bendruomenės centro pirmininkė Danguolė Raudeliūnienė kartu su Josvainių seniūnu Algimantu Sirvidu bei kultūros mecenatu Ramūnu Karbauskiu, aidint josvainiškių aplodismentams, pakėlė vėliavą, kurioje išsiuvinėtas Josvainių, mažosios kultūros sostinės, logotipas.

Bilietas į renginius – gera nuotaika 

Scenoje josvainiškius sveikina seniūnas A. Sirvidas bei Josvainių bendruomenės centro pirmininkė D. Raudeliūnienė.

Scenoje josvainiškius sveikina seniūnas A. Sirvidas bei Josvainių bendruomenės centro pirmininkė D. Raudeliūnienė.

„Šiais metais Josvainiai tampa mažąja kultūros sostine. O kas gali būti geriau kaip laisvė turėti ir džiaugtis savo gimtąja kultūra. Visus metus mūsų miestelyje vyks įvairūs kultūriniai renginiai. Bilietas į juos tebus geranoriškumas ir puiki nuotaika. Be to, didžiuojamės, kad visi mūsų renginiai bus be lašo alkoholio – kviečiame žmones švęsti blaiviai“, – sakė D. Raudeliūnienė. Jai pritarė ir seniūnas, teigdamas, kad gautasis titulas – ir įsipareigojimas, bet kartu ir šventė. A. Sirvidas pasidžiaugė, kad organizuoti renginius labai padeda aktyvi vietos bendruomenė – tiek jaunimas, tiek ir vyresni žmonės. Didžiuojamasi, kad visus šiuos metus Josvainiai neš mažosios kultūros sostinės vardą.

IMG_2052

Josvainių miestelio centre nuo šiol visus metus plėvėsuos vėliava.

Linkėjo sėkmingai skleisti blaivybės idėją

Kartu su josvainiškiais šventęs kultūros mecenatas R. Karbauskis perdavė linkėjimus iš Naisių bei linkėjo sėkmingai atstovauti savo miestelį.

„Josvainiai – labai graži vieta, o ir diena pasitaikė puiki. Labai smagu matyti tiek daug gera nuotaika trykštančių žmonių. Pats mažųjų kultūros sostinių sumanymas buvo parodyti, kad ir mažuose miesteliuose turime žmonių, renginių bei gyvenimą, kuriuo galime džiaugtis. Dabar Lietuvoje yra 10 mažųjų Lietuvos kultūros sostinių. Tikiuosi, kad šis judėjimas duos labai daug naudos ir vietinei bendruomenei – juk kaime, mažame miestelyje galima susikurti išties laimingą gyvenimą“, – sakė R. Karbauskis, kartu palinkėdamas miestelio gyventojams ir toliau skleisti blaivybės idėją.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.