Trečiadienio popietę Kėdainių rajono Josvainių miestelyje, kavinės „Josva“ patalpose, Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai kartu su Kauno AVPK Kėdainių rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnais, susitiko su naujai išrinktais Josvainių miestelio  seniūnaičiais, Josvainių bendruomenės centro, kultūros centro, Josvainių gimnazijos ir seniūnijos atstovais.

Susitikimo metu pritarta, kad gerų rezultatų užkardant teisės pažeidimus galima pasiekti tik bendru, policijos, savivaldybės institucijų ir miestelio aktyvių bendruomenės narių darniu darbu.

Savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialistai ir policijos bendruomenės pareigūnai miestelio bendruomenės atstovams pristatė spalio – lapkričio mėnesį atliktos miestelio viešųjų erdvių stebėsenos, kurios metu  buvo naudojamas ir bepilotis orlaivis-dronas, rezultatus. Per šį laikotarpį vien Josvainių miestelyje buvo užfiksuota 15 teisės pažeidimų, susijusių su girto pasirodymu ar alkoholio gėrimų vartojimu viešoje vietoje, šiukšlinimu, rūkymu neleistinose vietose.

Dalis pažeidėjų, kurie suprato, kad daro pažeidimą ir dėl to gailėjosi, buvo įspėti žodžiu. Tačiau septyniems asmenims buvo surašyti teisės pažeidimų protokolai ir paskirtos nuobaudos. Vienam iš jų už alkoholio gėrimą viešoje vietoje ir viešosios tvarkos pažeidimą buvo surašyti net trys administracinio nusižengimo protokolai.

Susitikimo metu buvo aptariami saugios kaimynystės kūrimo klausimai ir kaip bendromis Josvainių miestelio bendruomenės, policijos bei savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialistų pastangomis efektyviau užkardyti teisės pažeidimus, daromus Josvainių seniūnijos viešosiose erdvėse.  

Bendru sutarimu nuspręsta, kad miestelio Karių aikštėje reikia, kuo skubiau, atnaujinti dabar esančias arba įsigyti ir įrengti naujas mobilias vaizdo stebėjimo kameras, autobusų stotelėje, vaikų žaidimo aikštelėje  ir Atminties parke įrengti įspėjamuosius ženklus, kad šiose vietose draudžiama rūkyti, šiukšlinti, gerti alkoholinius gėrimus. Josvainių bendruomenės centro vadovas kartu su Josvainių seniūnijos seniūnu sutarė bendradarbiauti įsigyjant ir Josvainių miestelio centre įrengiant  vaizdo stebėjimo kameras ir įspėjamuosius ženklus.

Šaltinis ir nuotr.: Kėdainių r. savivaldybė