Antradienį anksti ryte, dar neprašvitus, Josvainių miestelyje pravažiuojantis krovininis automobilis kliudė kelkraščiu su dviračiu važiavusį šios seniūnijos gyventoją. Jis žuvo vietoje.

Paaiškėjo, kad žuvusysis – 72-ejų metų vyras, pasak Josvainių seniūno Algimanto Sirvido, su žmona gyvenęs gretimame Macgalių kaime.

„Žmogus buvo pensinio amžiaus. Kur jis važiavo anksti ryte, sunku pasakyti. Pasklido gandai, kad jis važiavo į darbą, bet aš tokių duomenų, kad jis kažkur dirbo, neturiu.

Jį partrenkė prieš pat Josvainių turgelį. Turbūt nuo Macgalių važiavo, tik buvo spėjęs tiltą per Šušvę pervažiuoti, miestelio dar nebuvo privažiavęs. Aš tą vietą apžiūrėjau. Pakelėje kai kur buvo sniego, vakare labai pustė. Ten, kur sniego kalnelis susidaręs, gal ir metėsi į kelią, nes važiavo jis kelkraščiu automobilių judėjimo kryptimi.

Gal nelaimės būtų išvengta, jei jis būtų vedęsis tą dviratį arba važiavęs juo kita kelio puse, kur yra šaligatvis. Prieš septintą ryto juo nelabai kas eina, galima buvo važiuoti šaligatviu…

Dabar ir jo paties nebėra, ir tam žmogui, kuris nutrenkė, irgi bus bėdų, gaila.

Sakytum, kad tamsi vieta, nematė nieko, bet apšvietimas buvo įjungtas. Kodėl taip nutiko, sunku pasakyti, gal ta dviašė, prekes vežiojanti mašina greičiau važiavo, gal jis su dviračiu metėsi į kelią? O gal ir kitos priežastys lėmė, nes buvo pirma diena po švenčių. Aišku, policija turės išsiaiškinti, ar žuvusysis buvo blaivus, ar ne“, – teigė Josvainių seniūnas A. Sirvydas.

Kaip informavo Kauno apskr. Vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio atstovai, žuvusio vyro blaivumas bus ištirtas ekspertizės metu. Nelaimės metu dviratininkas nedėvėjo šviesą atspindinčios liemenės.

Policijos duomenimis, dviratininką partrenkė krovininis automobilis „Scania“, kurį vairavo 49-erių metų vyras. Jis buvo blaivus.

Dėl žmogaus žūtimi pasibaigusio eismo įvykio yra pradėtas  ikiteisminis tyrimas pagal LR Baudžiamojo kodekso 281 str. Jei bus nustatyta, kad dėl įvykio kaltas „Scania“ vairuotojas, jam gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

„Kėdainių mugės“ ir Kauno apskr. VPK inf.