Šis rytas vieniems josvainiškiams prasidėjo su baime, kad gali užsidegti namas, mat į patalpų vidų pradėjo skverbtis dūmai. Suskubta į pagalbą kviestis ugniagesius.
Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyresnioji specialistė Džiuginta Vaitkevičienė informavo, kad šįryt, 06.20 val. pranešta, jog Rytų g. užsidegė gyvenamojo namo kaminas. Nuvykę į vietą ugniagesiai konstatavo, kad mūriniame, vieno aukšto name buvo užsikimšęs kaminas, dūmai ėjo į patalpas. Teko išvalyti krosnies pakurą. Įvykis tiriamas“, – teigė ugniagesių atstovė spaudai, tuo pačiu informuodama, kad dūmų detektorius name, kai ir yra reikalaujama, buvo.
Kodėl prastėja kamino trauka?
Specialistų teigimu, priežasčių, kodėl dūmai iš kūrenimo įrenginio sklinda ne į kaminą, o į patalpų vidų, gali būti ne viena.
Jeigu patalpoje visi langai uždaryti, vėdinimo kanalai užsikimšę ir veikia prastai, tuomet dūmai pradeda judėti atbula kryptimi – iš krosnies į patalpą. Susidaro atgalinė trauka. Norint to išvengti, reikia sukurti teisingą oro judėjimo kryptį kambaryje. Tam prieš uždegant malkas atidaromi langai, o praėjus 10-15 minučių po to, kai ugnis užsikurs, langai uždaromi.
Malkoms degant susidaro suodžiai – tai degimo produktų dalelės, kurios susilimpa ir nusėda ant vidinių dūmtraukio sienelių, sukeldamos jo skersmens susiaurėjimą. Dėl to apsunkinamas oro judėjimas ir dūmų pasišalinimas laukan.
Suodžių sluoksnį reikia reguliariai šalinti arba kūrenimui naudoti kokybiškai išdžiovintas malkas ir kitą kurą, turintį labai mažai drėgmės (pvz., presuotos medienos briketus) – taip galima išvengti suodžių susidarymo ir padidinti trauką kamine.
Taip pat reikėtų apžiūrėti, ar kamino anga nėra užkimšta paukščių suneštų daiktų, nes sparnuočiai kartais mėgsta ant kamino susukti lizdus.
Pasak specialistų, kamino trauka gali sumažėti ir nukritus lauko oro temperatūrai. Kadangi šaltas oras yra sunkesnis už šiltą, šaltos masės nusileidžia apačion ir slegiasi į kamino vidų. Ši problema dažnai susidaro, esant abejoms ankstesnėms priežastims: kai dūmtraukis užkimštas suodžiais ir kai oro srautas kamine per silpnas.
Dar svarbu žinoti, kad trauka priklauso nuo kamino aukščio, angos skerspjūvio, ar jame įmontuotas įdėklas į kaminą, kiek alkūnių ir kokiu atstumu kūrenimo įrenginys pajungtas į kaminą. Trauka prasta ir tada, kai į vieną kaminą pajungti keli įrenginiai.
,,Kamino diametras teoriškai turėtų būti ne mažesnis nei ugniakuro dūmtraukio atvamzdis. Pasirinkus tik tiek didesnį diametrą, užtikrinsite gerą dūmtraukio trauką ir laisvesnį dūmų pasišalinimą, kas užtikrina, jog pravėrus krosnelės duris, neišsivers dūmai pro jas į patalpą. Pasirinkus labai didelį diametrą gausite per didelę kamino trauką“, – teigia specialistai.
,,Kėdainių mugės“ ir PAGD prie VRM Kauno PGV inf.
Asociatyvi nuotr.