Nors kūrenimo sezonas jau baigiasi, vis dar pasitaiko su tuo susijusių gaisrų. Vakar skubėta į pagalbą Josvainių gyventojams.
Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos duomenimis, 17.18 val. gautas pranešimas, kad Josvainių mstl., Kėdainių g. dega namo kaminas.
,Atvykus ugniagesiams, buvo matyti iš kamino besiveržiančios liepsnos, degė suodžiai. Teko imtis veiksmų, kad ugnis būtų nuslopinta ir neišplistų į stogo konstrukcijas.
Apžiūrėjus dviejų aukštų, mūrinį namą, išsiaiškinta, kad savininkai dūmų detektorių buvo įsirengę. Akcentuota, kad ir kaminą būtina valyti.
Laimei, šis įvykis baigėsi be skaudžių pasekmių. O juk būna atvejų, kai užsidegus suodžiams kamine, gaisras išplinta, sudega namai, tad ugniagesiai ragina gyventojus susirūpinti, kol neįvyko didelė nelaimė.
Valyti reikia ne rečiau kaip kartą per 3 mėn.
„Pagal Bendrąsias gaisrinės saugos taisykles, suodžius iš dūmtraukių ir krosnių šildymo sezono metu privalu valyti ne rečiau kaip kartą per ketvirtį, tad jei to dar nepadarėte, suskubkite.
Pasistenkite labai neperkaitinti krosnies. Ypač būkite atidūs, jei į vieną dūmtraukį sujungti keli šildymo įrenginiai, nes tada kaminas labai greitai įkaista ir kyla gaisro pavojus.
Suodžiai nevalytuose dūmtraukiuose dažniausiai užsidega vėjuotą dieną. Tokiam gaisrui būdingas ūžesys kamine, iš kamino besiveržiančios kibirkštys ar net liepsnos. Jeigu taip atsitiko, kuo skubiau užgesinkite ugnį, iš pakuros išimkite visas degias medžiagas, sandariai uždarykite krosnies ir peleninės dureles, kad nebūtų traukos ir ugnis negautų šviežio oro, tada kvieskite ugniagesius ir vykdykite pagalbos skambutį priėmusio pareigūno nurodymus.
Jei buvo užsidegę suodžiai, labai gerai apžiūrėkite, ar kamine neatsirado įtrūkimų, per kuriuos gali veržtis žiežirbos ir uždegti apšiltinimo medžiagą ar pan.
Įspėjama, kad piliečiams už Bendrųjų gaisrinės saugos taisyklių reikalavimų pažeidimus gresia administracinė atsakomybė“, – teigia ugniagesiai.
Požymiai, rodantys, kad laikas išvalyti suodžius:
1. Ugnis dega silpnai, dūmai praktiškai nesiveržia į kaminą;
2. Atidarius krosnies dureles, susidaro dūmų uždanga;
3. Ant židinio, krosnelės ar šilumokaičio vidinių sienelių matosi suodžiai;
4. Traškėjimas arba šnarėjimas degant malkoms.
„Kėdainių mugės“ ir Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos inf.