Josvainiečiai, atėję į kultūros centre organizuojamus renginius, turi į ką paganyti akis. Čia atidarytos dvi parodos – vienoje geriausių Lietuvos karpytojų darbai, kitoje – garsios josvainietės naujausi karpiniai. 

Albina Mackevičienė su karpiniais draugauja  nuo vaikystės.

Albina Mackevičienė su karpiniais draugauja nuo vaikystės.

Visai neseniai Vilniuje vyko geriausių pasaulio karpytojų darbų paroda. Josvainių bendruomenės centro atstovams pavyko susitarti su parodos rengėjais lietuvių darbus atvežti į savo miestelį. „Turime puikią progą pamatyti geriausių šalies karpytojų darbus. Iš viso iš Vilniaus parsivežėme 26 autorių kūrybą. Džiugu, jog tarp jų yra ir mūsų kraštietės Albinos Mackevičienės karpiniai“, – sakė Josvainių bendruomenės centro pirmininkė Danguolė Raudeliūnienė.
Ta proga, kad į miestelį atkeliavo kolegų darbai, Albina Mackevičienė parengė ir savo naujausių darbų ekspoziciją. Tad šiuo metu Josvainių kultūros centre karaliauja karpiniai. „Tai parodai pasiruošiau maždaug per pusantro mėnesio. Iš viso iškarpiau dvidešimt darbų. Dauguma jų yra su liaudies motyvais ir simboliais, o penki – iliustruoja Juozo Paukštelio apsakymus. Karpiau labai atsidavusi, su žirklėmis praleidau daugybę valandų, nes karpymas reikalauja ir kruopštumo, ir kantrybės, ir išmanymo“, – sakė žinoma karpytoja.

Josvainiečiai turi galimybę pamatyti geriausių šalies karpytojų darbus.

Josvainiečiai turi galimybę pamatyti geriausių šalies karpytojų darbus.

Albina Mackevičienė atvira – pirmąkart su karpiniais ji susidūrė dar vaikystėje, tačiau netruko tą užsiėmimą numesti. „Vaikystėje iki meno buvo labai toli. Rimčiau karpiniais susidomėjau studijuodama Vilniuje. Tada pradėjau lankyti dailės studiją ir pamačiau, kokie karpiniai gali būti žavingi. Taip ir pradėjau su karpiniais banguotai draugauti. Būdavo pakarpau ir pailsiu nuo karpymo. Tačiau pastaraisiais metais žirklių į šoną beveik nepadedu. Turiu savitą braižą ir stilistiką. Namuose guli daug knygų apie karpymą ir karpinius, tačiau jų beveik nevartau. Mano manymu, karpiniai neatsiejama lietuvių liaudies kūrybos dalis, tad aš karpydama atsiduodu improvizacijai ir jausmams. Niekada nežinau, kokį rezultatą pamatysiu, kai baigsiu karpymą. Tad man

Per pusantro mėnesio garsi karpytoja iškarpė 20 užburiančių darbų.

Per pusantro mėnesio garsi karpytoja iškarpė 20 užburiančių darbų.

karpymas – nenuspėjamas ir dažnai maloniai nustebinantis užsiėmimas“, – sakė Albina Mackevičienė.
Karpytoja džiaugiasi, kad turi kam perduoti patirtį. Ji dirba su vaikų neformaliojo ugdymo programomis ir apie penkiasdešimčiai vaikų perduoda karpymo paslaptis. „Tik gaila, kad vaikai yra tinginiai ir nemėgsta kruopščių užsiėmimų. Bet kaskart džiaugiuosi, kai atsiranda norinčiųjų daugiau sužinoti apie karpymą“, – sakė A. Mackevičienė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.