Sausio 26-ąją, penktadienį, dar viena Josvainių bendruomenės centro surinkta parama buvo perduota kovojančiai Ukrainai. Josvainių bendruomenės centro pirmininkas Marius Žvikas Ukrainos paramos fondo savanoriui, geram bičiuliui Nerijui perdavė ne tik Josvainių bendruomenės narių surinktą paramą, bet ir paramą, atvežusių šeimų iš Vainikų bei Krakių.

,,Kuo daugiau paremsime Ukrainos žmones, tuo mums patiems bus geriau. Gerumas turi užkrėsti,“ – optimistiškai nusiteikęs sako M. Žvikas.

Paramą siunčia nuo karo pradžios

,,Tai buvo tęstinė parama, kuri skirta sunkų laikmetį išgyvenantiems Ukrainos kovotojams. Geri žmonės aukojo šiltų rūbų, vyriškų batų, antklodžių, nors tiesą sakant, aš pats tiksliai nežinau, visko kas buvo supakuota ir skirta ukrainiečiams. Žmonės sąmoningi, aukoja tai, ko labiausiai šiuo metu reikia esantiems fronte. Nors buvo siūlančių dovanoti ir televizorių. Tačiau šiuo metu tai – ne pirmo būtinumo daiktas, nors ateityje, gal reikės paremti ir tokiais daiktais,“ – teigė Marius.

Josvainių bendruomenės pirmininkas pasakojo, kad pirmoji paramos siunta buvo surinkta beveik prieš porą metų, prasidėjus karui Ukrainoje, panašiai tiek laiko Marius vadovauja bendruomenei.

Nuo karo pradžios tai jau penkta ar šešta josvainiečių parama Ukrainai.

Kaip pastebi pašnekovas, pirmuosius kartus paramos apimtis buvo didesnė, nes ir entuziazmo, noro paremti buvo daugiau.

,,Vėliau tas entuziazmas kiek atslūgo, gal žmonės ką turėjo jau išdalino. Bet dabar vėl jaučiasi tarsi pakilimas, patys žmonės skambina ir klausia, ko reikia ir kur atvežti,“ – mintimis dalinosi Marius Žvikas.

Svarbiausia – pasitikėjimas

Kalbėdamas apie žmonių aukojimą bei paramą Ukrainai, Josvainių bendruomenės pirmininkas pabrėžė galbūt esminį dalyką – žmonių pasitikėjimą, kad jų aukojami daiktai nukeliaus teisiai frontą ir pasieks tuos, kam jų labiausiai reikia.

Mat žmonių parama daiktais perduodama tiesiai Nerijui Sabuliui, Kėdainių grupės specialistui, kuris pats įsitraukė į savanorystę tarptautiniame labdaros fonde „Heroyam Slava“. Kartu su ukrainiečiais jis renka paramą daiktais, kurie siunčiami tiems, kam jie ir skirti.    

Trūksta šviesos ir šilumos

Dar prieš Kalėdas Josvainių bendruomenės centras feisbuko paskyroje rašė, kad puikiai suprantama, jog kiekvienas iš jau yra nemažai prisidėjęs kuo tik gali.

Bet palaikymo Ukrainos žmonėms ir kariams vis dar reikia ne mažiau nei tik prasidėjus karui.

Jiems išgyventi žiemą yra kur kas sunkiau nei vasarą. Jiems labiau nei mums trūksta šviesos ir šilumos. Trūksta kokybiškų, šiltų drabužių ir dar daug ko…

Kuo galime prisidėti? Ilgai negendančiais, greitai paruošiamais bei sausais maisto daviniais, palapinėmis, miegmaišiais, kilimėliais, žibintais, plaustais, liemenėmis, uniformomis, šiltomis žieminėmis striukėmis, termo rūbais ir batais, taip pat turistiniais batais, šiltais rūbais.

Labiausiai reikalingi vyriški drabužiai ir avalynė, kurie keliaus į frontą, tačiau pravers ir šilta apranga moterims ir vaikams, kurie būtų perduoti gyventojams.

Sausio pradžioje – gauta padėka

Josvainių bendruomenės pirmininkas M. Žvikas pasidžiaugė šių metų sausio pradžioje gauta padėka.

M.Žvikas.

,,Dar viena labai netikėta, bet labai brangi staigmena iš mūsų draugų: Ukrainos paramos fondo padėka mūsų bendruomenei už paramą.

Ačiū mums visiems už supratimą, ačiū mūsų draugams už begalinį ryžtą ir drąsą, didžiuojuosi, kad esame drauge. Ypatingai dėkui už paramą Onutei Jačiunskienei ir Rasai Plauškienei.

Tai tik etapas, ne kelio pabaiga, todėl paramą ir toliau rinksime”, – teigia jis.

Parama priimama bet kada

Marius Žvikas informuoja, kad parama – tai gali būti šilti rūbai, patalynė, antklodės priimama bet kada.

Ją galima pristatyti į Josvainių bendruomenės centrą.

Patogiausia būtų – iš anksto susitarus telefonu +370 612 82213.

Informacija apie paramą Ukrainai pranešama Josvainių bendruomenės centro feisbuko paskyroje.