Nors bendrasis priėmimas į šalies aukštąsias mokyklas pasibaigė, tačiau vyksta tiesioginis priėmimas. 

„Jei jaunuoliai turi kokių klausimų dėl studijų, tegul ateina į mūsų centrą. Mes tikrai bandysime padėti išspręsti iškilusius neaiškumus“, - jaunimą drąsino Filologijos ir edukologijos katedros vedėjas

„Jei jaunuoliai turi kokių klausimų dėl studijų, tegul ateina į mūsų centrą. Mes tikrai bandysime padėti išspręsti iškilusius neaiškumus“, – jaunimą drąsino Filologijos ir edukologijos katedros vedėjas

Būsimų studentų laukia ir Kėdainių Jonušo Radvilos studijų centras, kuris yra vienos iš didžiausių Lietuvoje valstybinių aukštųjų mokyklų – Kauno kolegijos – padalinys.
Kėdainiuose rengiami aukštos kvalifikacijos ir kompetentingi specialistai: užsienio kalbų mokytojai, anglų kalbos specialistai, socialiniai pedagogai, kultūrinės veiklos vadybininkai.
„Šiųmetis priėmimas į mūsų centrą vyko panašiai kaip pernai. Sutartis jau pasirašėme su aštuoniasdešimt jaunuolių. Dabar vyksta tiesioginis priėmimas. Tai reiškia, kad jo metu sutartis pasirašę studentai turės mokėti už mokslą. Šįmet mūsų centre populiariausios buvo humanitarinės specialybės – verslo anglų kalba ir anglų kalba ryšiams su visuomene. Verslo anglų kalbos planavome priimti mokytis 20 jaunuolių, bet priėmėme trisdešimt. Anglų kalbos ryšiams su visuomene grupė taip pat bus didesnė ,negu planavome. Mažiau buvo norinčiųjų mokytis socialinės pedagogikos. Kadangi ši specialybė praranda populiarumą, tai kitąmet jos programą galvojame laikinai pristabdyti“, – sakė Kėdainių Jonušo Radvilos studijų centro Filologijos ir edukologijos katedros vedėjas Albertas Juodeika.
Pasak A. Juodeikos, jaunimas vis dar ieško galimybių studijuoti didmiesčiuose, tačiau nepavykus į juos įstoti renkasi mažesnius miestus.
Studijas Kėdainiuose dažniausiai renkasi Kėdainių ir aplinkinių rajonų, tokių kaip Kauno, Jonavos, Ukmergės, Radviliškio, Raseinių, jaunuoliai. Centre yra studentų iš Kaišiadorių, Elektrėnų, Jurbarko, Mažeikių, Klaipėdos.
Centro vadovai jau kuris laikas galvoja, kaip pagerinti studijų kokybę. „Mūsų siekis suteikti kuo daugiau žinių ir praktinių įgūdžių. Turime norų papildyti vienas specialybes kitomis. Rudenį laukiame tarptautinio audito. Po jo išvadų matysime, ką reikia keisti, pildyti ir tobulinti“, – sakė A. Juodeika. Anot jo, centre dirba profesionalūs pedagogai ir mokslininkai. Jie sudaro galimybes formuotis studentui kaip laisvai ir atsakingai asmenybei, perteikia jo profesinei veiklai reikalingas teorines žinias ir ugdo praktinius įgūdžius.

Panašios naujienos