Gyventojams iš parduotuvių lentynų šluojant alkoholį, šašlykus ir saldumynus, aišku viena, kad žmonės ruošiasi kaip reikiant pašvęsti. Tačiau linksmybės, kaip rodo ugniagesių gelbėtojų statistika, ne visada baigiasi gerai. Pernai per Jonines šalyje kilo 78 gaisrai, buvo  atlikta per 70 gelbėjimo darbų, nuskendo vienas žmogus.

Žvilgtelėjus į penkerių metų statistiką, vaizdas dar liūdnesnis – Joninių dieną kilo 408 gaisrai, ugnis nusinešė vieno žmogaus gyvybę, buvo atlikti 569 gelbėjimo darbai, ištraukta 16 skenduolių. Todėl ugniagesiai gelbėtojai prašo gyventojų daugiau dėmesio skirti saugumui, kad būtų išvengta skaudžių nelaimių.

Viena iš Joninių šventinių tradicijų – laužų kūrenimas. Ugniagesiai gelbėtojai primena, kad reikia atsakingai pasirinkti laužui skirtą vietą. Įkurti jį galima  ne arčiau kaip 30 metrų nuo pastatų, o nuo medžių laužas gali būti kuriamas ne arčiau  kaip 5 metrų atstumu.

„Norėdami užtikrinti saugumą, šalia turėkite vandens, kad galėtumėte greitai plintančią ugnį laiku nuslopinti. Dera žinoti, kad pučiant stipriam vėjui, ugnis gali išplisti akimirksniu. Jokiu būdu negalima prie laužo palikti vaikų be priežiūros.

Taip pat reikėtų įsitikinti ar netoli nuo laužo  nėra degių daiktų, šiukšlių konteinerių, automobilių. Baigus kūrenti, laužavietę būtina užpilti vandeniu ar apkasti žeme. Palikdami laužą, įsitikinkite, kad žarijos jame visiškai užgesusios.

Kepsnines, šašlykines, ugniakurus ar lauko židinius galima naudoti ne arčiau kaip 6 metrai nuo pastatų. Ypač pavojinga įkurti jas šalia tujų, kurios labai greitai užsidega, taip pat prie plastikinių tvorų ar lauko baldų. Niekada neleiskite jų įkurti vaikams. Atidžiai prižiūrėkite žaidžiančius vaikus ir naminius gyvūnus, kad šie neprisiartintų prie zonos, kurioje stovi kepsninė, nes ji gali apvirsti.

Šašlykines, kepsnines statykite tik ant tvirto pagrindo, kuo toliau nuo medžių ar krūmų ir nė minutei nepalikite jų be priežiūros“, – svarbiais patarimais dalijasi ugniagesiai gelbėtojai.

Būkite atsargūs ir vandenyje

Nemažai žmonių laisvalaikį leidžia ir prie vandens telkinių. Specialistai įspėja, kad alkoholio padauginę asmenys arba bedūkstantys vaikai gali įkristi į šalia esantį upelį, tvenkinį ar baseiną ir nuskęsti, todėl pataria ne tik pasirūpinti savo saugumu, bet ir atidžiai stebėti aplink esančius žmones.

Deja, kaip rodo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenys, ne visi žmonės elgiasi saugiai. Vien šiais metais vandens telkiniuose jau nuskendo 54 žmonės.

Parengta pagal PAGD inf.

Asociatyvi nuotr.