Per Jonines vien Kauno apskrities ugniagesiai turėjo keliolika iškvietimų dėl liepsnojančių laužų. Kol vieni linksminosi prie jų, kiti, nerimaudami, kad liepsnos gali išplisti, ėmė skambinti Bendruoju pagalbos telefonu. Vienas toks iškvietimas buvo ir Šėtos seniūnijoje.

Birželio 24-ąją, tuoj po vidurnakčio ugniagesių pagalbos prašė Žemųjų Kaplių k. gyventojai, pranešdami, kad Šėtos g. yra deginamas didelis laužas. Išsiaiškinta, kad privačioje teritorijoje degė Joninių laužas, jis buvo prižiūrimas. Grėsmės neužfiksuota.

Visgi, kitose vietovėse buvo incidentų dėl neatsargaus žmonių elgesio. Pavyzdžiui, vieni kūreno laužą prie miško, taip rizikuodami sukelti gaisrą, o be suaugusiųjų priežiūros palikti vaikai sumanė ant trinkelių prilaistyti degaus skysčio ir jį padegti. Aprūko namo siena.

Joninių dieną bei jų išvakarėse būta ir nusiskundimų dėl greta pastatų ar gyvatvorių kūrenamų šašlykinių. Ugniagesiams teko vykti žiūrėti, ar nėra pavojaus.

Prašo daugiau sąmoningumo

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas primena, kad laužai gali būti kūrenami tik leistinose vietose, specialiai įrengtose laužavietėse, saugiu atstumu nuo pastatų, degių konstrukcijų statinių, degių medžiagų sandėliavimo vietų (saugus  atstumas – 30 metrų).

Nepatartina kurti laužus esant stipriam vėjui. Užkurtą laužą būtina nuolat prižiūrėti, baigus kūrenti, jį reikia užpilti žemėmis ar vandeniu, kol žarijos visiškai nustos rusenti.

Vasarą dažnai naudojamos kepsninės. Nereikėtų jų statyti arti plastikinių kėdžių, stalų, palapinių, medinių laiptų turėklų, tvorų. Kietu kuru kūrenamas kepsnines galima naudoti ne arčiau kaip 6 m nuo pastatų. Ugnies fejerverku akimirksniu gali virsti ir prie namų augančios tujos, jeigu jas pasieks kibirkštys iš kepsninės.

Įdegant ugnį, šalia ugnies židinio turi būti kuo mažiau žmonių. Pilant degųjį skystį ir jį įdegant, būtina pasirūpinti, kad šalia nebūtų vaikų ir gyvūnų. Vaikams reikia skirti daug dėmesio, jų negalima palikti vienų šalia ugnies šaltinio – besikūrenančio laužo ar kepsninės.

Kaip elgtis, pamačius gaisrą?

Užgesinti ugnį ir neleisti jai išplisti į didesnius plotus galima paprasčiausiomis priemonėmis: užplakant liepsną medžių šakomis, užtrypiant kojomis, užkasant žemėmis, užpilant vandeniu. Vis dėlto, jei matote, kad ugnies įveikti nepavyks, nedelsiant skambinkite tel. 112.

Per Jonines neapsieita be smurto

Birželio 24 d. apie 17.00 val. Kėdainiuose, J. Basanavičiaus g., neblaivus (2,43 prom.) vyras (gim. 1960 m.) smurtavo prieš penkeriais metais jaunesnę moterį. Pastaroji irgi buvo girta (2,03 prom.). Policija atlieka tyrimą dėl moters sveikatos sutrikdymo.

,,Kėdainių mugės“, Kauno PGV ir Kauno apskr. VPK inf.

Asociatyvi nuotr.

Panašios naujienos