2015 m. sausio d. Jungtinių Tautų generalinė asamblėja paskelbė birželio 21-ąją Tarptautine jogos diena. Joga (iš sanskritų „susijungimas, jungtis“) – tai indų filosofijos mokymas, apimantis įvairius fizinius ir mentalinius pratimus.

Jogos trenerės Dalios Vengrytės teigimu, jogą kiekvienas supranta individualiai.

Jogos trenerės Dalios Vengrytės teigimu, jogą kiekvienas supranta individualiai.

Joga derina ir stiprina žmogaus kūną, protą ir sielą. Ji moko, kaip pagerinti sveikatą, kontroliuoti protą ir pasiekti ramybę susitaikius su pačiu savimi ir su pasauliu. Jogai ne tik atlieka pratimus, bet ir sveikai maitinasi, yra vegetarai.

Joga vadinama dievišku gyvenimo mokslu, kuris atsiskleidė senovės išminčiams meditacijų metu. Rastos maždaug 3000 metų pr. m. e. senumo akmeninės figūros, vaizduojančios žmones jogos pozomis. Vakarų šalyse joga paplito tik XIX a. pradžioje.

Kėdainietė Ala susipažinti su joga atėjo kartu su dukromis Benita ir Elinga bei dukterėčia Rusne.

Kėdainietė Ala susipažinti su joga atėjo kartu su dukromis Benita ir Elinga bei dukterėčia Rusne.

Kėdainiečiai tarptautinę jogos dieną paminėjo bendru pasibuvimu Daugiakultūriame centre su trenere Dalia Vengryte. Renginio organizavimu rūpinosi Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai. Pasak biuro vadovės Danguolės Avižiuvienės, ši diena buvo skirta žmonių gerumui ir dvasingumui. „Kas bent kiek domisi joga žino, kad tai skirta žmogaus visapusiškam tobulėjimui. Mes nutarėme šį susiėjimą padaryti ne tik sau naudingą, bet ir prasmingą. Sužinojome, kad vaikų globos namų „Saulutė“ auklėtinis Tadas planuoja su Kauno arkivyskupijos jaunimo centru vykti į piligrimninę kelionę „Pasaulio jaunimo dienos Krokuvoje, tai nutarėme paremti tokį sumanymą. Džiugu, kad jogos propaguotojai geranoriškai atsiliepė į raginimą ir šiam tikslui paaukojo apie 200 eurų. Galime tik pasidžiaugti, jog Kėdainiuose turime puikių, gerų ir nesavanaudiškų bendraminčių“, – sakė D. Avižiuvienė.

geros savijautos užtaisas.

Joga – geros savijautos užtaisas.

Jogos trenerės Dalios Vengrytės teigimu, jogą kiekvienas supranta individualiai, tačiau tai – Rytų kultūrų jungtis, skatinantis žmogų suvokti ir pažinti save bei supančią aplinką: „Joga – tyla, įsiklausymas į save. Tai ne tik tikslus asanų atlikimas, bet ir savęs pažinimas.

Šiandien joga laikoma žmonijos paveldo dalimi. Joga leidžia ne tik labiau suprasti save, bet ir suvokti santykį su aplinkiniais, žmonių tarpusavio bendrumą. Joga sujungia žmogaus protą, kūną bei dvasią. Natūralu, jog pradėjus domėtis jogos filosofija kinta ir asmens pasaulėjauta.“

 (Iš kairės) Vaida, Jūratė, Sigita ir Jurgita džiaugiasi atradusios jogos malonumus.

(Iš kairės) Vaida, Jūratė, Sigita ir Jurgita džiaugiasi atradusios jogos malonumus.

Anot jogos propaguotojos, jogos pratimams atlikti užtenka tik noro ir patogaus kilimėlio. Pratimus reikėtų rinkis individualiai, atsižvelgiant į savo galimybes: „Be galo svarbu nepersistengti. Juk tuomet, joga taps dar viena sporto šaka, o ne filosofinio mokymo šaltiniu. Reikėtų rasti aukso vidurį ir raumenų tempimo pratimus atlikti jaučiant vidinį komfortą. Tikroji joga, tai – dvasinio pakilimo jausmas, kiekvieno išgyvenamas asmeniškai.“

Jogos dieną apie pusšimtis kėdainiečių ne tik mankštinosi, meditavo, bet ir klausėsi užburiančių gongų garsų.

3 Responses

  1. O kur Kėdainiuose galima būtų lankyti jogos užsiėmimus pradedantiems?

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.