Javapjūtės metu neišvengiama žemės ūkio technikos gaisrų ir nuostolių ūkininkams. Ne išimtis ir šis karštasis savaitgalis, per kurį nukentėjo kombainai ir kita technika, išdegė javai.

Rugpjūčio 7 d., 13:46 val., ugniagesiams pranešta, kad Kėdainių seniūnijos Stasiūnų kaime dega kombainas. Degė kombainas ir nekultų javų bei ražienų laukas. Išdegė apie 3 hektarai nekultų javų, 5 hektarai ražienų ir smarkiai apdegė kombainas DON.

Tą pačią dieną, kelios minutės po 18 val., gautas pranešimas apie kitą nelaimę – Gudžiūnų seniūnijos Vikaičių kaime, laukuose, užsiliepsnojo traktorius ir pieva. Traktorius ir ruloninis presas degė atvira liepsna. Sudegė traktoriaus ZETOR ir ruloninio preso visos degios detalės. Išdegė apie 3 ha ražienų.

Rugpjūčio 8 d., 14:44 val., gautas pranešimas, kad Krakių seniūnijos Norkūnų kaime dega javų laukas. 20 arų plote degė pasėlių plotas, kuris buvo užgesintas.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis,  šių metų liepos mėnesį kilo 7 žemės ūkio technikos gaisrai, iš jų –  3 kartus degė kombainai. Per liepos ir rugpjūčio mėnesius praėjusiais metais šalyje liepsnojo  30 kombainų.

Ugniagesiai primena, kad kombainas  gali užsidegti tiek dėl trumpo elektros laidų jungimosi, tiek dėl išskridusios kibirkšties iš variklio išmetimo vamzdžio. Ugnis įsiplieskia ir dėl ant velenų ar kitų kombaino mechanizmų  apsivyniojusių žolių ar šiaudų. Kartais jie kyla ir  dėl numestos nuorūkos.

Gaisras gali kilti ir dėl nesandarios kuro tiekimo ir variklio tepimo sistemos. Prie tepaluotų paviršių labai limpa dulkės ir šiaudai, jų prisikaupus ant įkaitusių mechanizmų, jie bet kada gali užsidegti.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas primena, kad kilus gaisrui ugnis plinta labai greitai, tad kiekviename kombaine privalu turėti  ne mažiau kaip du 4 kg gesintuvus ir nedegų audeklą. Prieš pradedant gesinti, būtina skambinti skubios pagalbos numeriu 112.

Pagal Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos inf.

/Asociatyvi PAGD nuotr./

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.