„Jūsų dėka, gerieji žmonės, keliauju į Tailandą pirmajai operacijai! Dėkui jums! Tėtis prisidėjo 10 tūkstančių“, – tokia žinutė Pagirių gyventojo Airido Grinio socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje atsirado birželio 6 dieną.

Tikimasi, kad jau liepos pradžioje A. Grinys kartu su dviem lydinčiais šeimos nariais išskris į tolimąjį Tailandą, kur jam bus atlikta viršutinės kūno dalies stimuliatoriaus implantacija, po kurios, tikimasi, vyras galės judinti rankas.

Nerimauja, bet tikisi geriausio

Po operacijos, gydymas vietoje truks 30 dienų, po jo reiktų tęsti fizioterapinius užsiėmimus ir toliau stiprinti raumenis bent metus – tiek gali trukti reabilitacija. Visam tam ir vėl reikia įspūdingos pinigų sumos (mėnesiui kaina gali siekti apie 2 tūkst. eurų ar daugiau), tad visi, neabejingi A. Grinio likimui, kviečiami ir toliau aukoti, kad vyras pagaliau galėtų įgyvendinti savo didžiausią svajonę – savarankiškai pavalgyti.

Lėšų A. Grinio gydymui rinkimu užsiimanti ir dažnai šeimoje besilankanti Pagirių bendruomenės centro pirmininkė Vanda Poderienė sakė, kad sužinoję, jog pavyks išvykti į Tailandą, A. Grinys bei jo šeima į operacijos sėkmę deda labai dideles viltis.

Po operacijos taikoma speciali reabilitacija, kuri po truputį leidžia atstatyti žmogaus kūno raumenis bei gerinti gyvenimo kokybę. Pagiriškio atvejis sudėtingas, jam reikalingos dvi operacijos, kurių metu bus įstatomi du įrenginiai, skirti stimuliuoti nervus. Taip pat bus paskirta kamieninių ląstelių injekcija, skirta ląstelių regeneracijai.

A. Grinio istorija Lietuvoje nuskambėjo plačiai – jaunas, netrukus 26-ąjį gimtadienį turėjęs švęsti vyras dėl nelaimės miške 2017-ųjų lapkričio 6 dieną, užvirtus medžiui, dabar yra visiškai neįgalus ir suparalyžuotas – jis gali judinti tik galvą ir kalbėti. Jam nustatytas nulinis darbingumas.

Bet viltis, kad nugaros smegenų traumos yra pagydomos, atsirado A. Griniui pradėjus domėtis panašių traumų ištiktiems jo likimo pakeleiviams. Mokslininkai, tiriantys tokias traumas, yra stipriai pažengę į priekį, tačiau toks gydymas yra brangus dėl didelių mokslinių tyrimų išlaidų ir siekia net 100 tūkstančių eurų. Tailande yra klinika, kurioje gydomi nugaros smegenų traumas patyrę žmonės, o rezultatai išties suteikia viltį ne tik pradėti jausti savo kūną, bet ir judėti. Tačiau gydymo kelias yra sunkus ir ilgas, reikalaujantis daug ryžto, susikaupimo ir tikėjimo.

Operacijai – 80 tūkst. dolerių

Po operacijos taikoma speciali reabilitacija, kuri po truputį leidžia atstatyti žmogaus kūno raumenis bei gerinti gyvenimo kokybę. Pagiriškio atvejis sudėtingas, jam reikalingos dvi operacijos, kurių metu bus įstatomi du įrenginiai, skirti stimuliuoti nervus. Taip pat bus paskirta kamieninių ląstelių injekcija, skirta ląstelių regeneracijai. Pirmoji operacija, kurios kaina – apie 80 tūkst. dolerių – bus skirta viršutinei kūno daliai, antroji – apatinei. Laikotarpis tarp dviejų operacijų – 6–12 mėnesių, priklausomai nuo gijimo laiko. Tiesa, antrajai operacijai reiktų taip pat apie 80 tūkst. dolerių.

Šiuo metu geradarių dėka yra surinkta pinigų suma tik pirmajai operacijai. Tačiau vis dar reikia lėšų reabilitacijai, lėktuvo bilietams (vienam asmeniui kaina siekia beveik tūkstantį eurų), kitiems reikmenims.

Jau pervesta didžioji dalis sumos

Pagrindinė sąskaita, į kurią prašoma pervesti aukas, yra atidaryta Pagirių bendruomenės centro vardu. Bendruomenės pirmininkė V. Poderienė, negailėdama savo asmeninio laiko, tvarko įvairius organizacinius, su kelione susijusius, reikalus, nuolat ieško rėmėjų, artimai bendrauja ir nuolat lanko A. Grinį bei jo šeimą.

„Kadangi nebuvo surinkta visiškai visa reikalinga suma, buvo pasirinktas minimalus variantas – viršutinės kūno dalies stimuliatoriaus implantacija be kamieninių ląstelių injekcijos. Jau gautos sąskaitos – 50 tūkst. dolerių jau yra pervesta klinikai, o likusi suma iki operacijos, kuri numatyta liepos pradžioje, turi būti pervesta – dar 22 tūkst. dolerių. Bendra suma siekia 72 tūkst. dolerių“, – kalbėjo V. Poderienė. Pavertus į eurus, suma siekia apie 65 tūkst. eurų.

Pavienių aukotojų – tūkstančiai

„Visus pinigus administruoja Pagirių bendruomenės centras, aukos yra vedamos į bendruomenės sąskaitą. Lėšų mums truputį trūksta, tačiau pagal poreikį prie sumos žadėjo prisidėti ir A. Grinio tėtis. Džiugu, kad lėšas padeda rinkti bei bendrauja su gydymo įstaigos Tailande atsakingu asmeniu dvi jaunos merginos iš Vilniaus – Vaida ir Eglė. Jos šiuo metu intensyviai ieško rėmėjų, kurie paaukotų lėšų skrydžiui, mat kol kas bilietai dar nenupirkti, dar reikia įsigyti ir Tailando vizas. Lėšas renka ir Vadimo Zizo paramos fondas, televizijos laida „TV pagalba“. Surinktos lėšos bus skirtos gydymui“, – sakė V. Poderienė ir pridūrė, kad pavienių žmonių, kurie jau paaukojo A. Griniui, yra tūkstančiai.

„Iš pat pradžių minčių apie operaciją nebuvo, tačiau šeimai žmonės jau aukojo. Iš pirmųjų aukų jie nusipirko keltuvą, kitų reikalingų daiktų. Pačioje pradžioje dar spausdinau ir šeimai nešdavau banko išrašus apie suaukotas lėšas. Tačiau vėliau, istorijai nuskambėjus žymiai plačiau, aukojančių atsirado daugybė – vieni perveda po kelis eurus, kiti – ir daugiau. Ilgainiui nustojau spausdinti banko išrašus, nes aukotojų skaičius yra labai didelis – daugybė neabejingų, geros širdies žmonių“, – apie žmonių gerumą pasakojo V. Poderienė. Būna, kad net kaimo močiutės neša po kelis sutaupytus eurus ir juos tiesiai atiduoda A. Grinio šeimai. Verslo įstaigos bei organizacijos prie paramos beveik neprisidėjo.

Prižiūri mama ir tėtis

Pastaraisiais mėnesiais vaikino dienos bėga prikaustytam prie lovos gimtuosiuose namuose Pagiriuose. Juo rūpinasi artimieji, mama atsisakė darbo. Lietuvos medikai padėti nebegali.

„Pati pagalvokit, kai nieko negali – nei kojų, nei rankų nevaldai ir taip daugiau nei metai. Ar gi čia lengva. Tai žiauriai sudėtinga. Be galo sudėtinga. Esu priklausomas nuo kitų, labiausiai nuo šeimos narių ir pats nieko negaliu, – šių metų balandžio mėnesį „Kėdainių mugės“ žurnalistei kalbėjo A. Grinys. – Viltis, kaip sakoma kvailių motina, bet aš tuo ir gyvenu. Laukdamas pagalbos iš gerų žmonių.“

A. Grinys guli funkcinėje slaugos lovoje, reikalui esant, turi specialų įrenginį su čiužiniu jį pakelti iš lovos. Žiūri televizorių, telefoną ar planšetinį kompiuterį valdo pieštuku ir burna.

Šiandien jaunam vyrui didžiausias talkininkas mama ir tėtis, nors jis dar turi darbą. Viskuo, ko reikia sūnaus priežiūrai, nuolat rūpinasi mama, Nijolė Grinienė. Ji Airidą ir maitina. Jis valgo viską, bet labiausiai mėgsta mėsą, o geriausia žuvis, kaip pats pašmaikštavo, yra dešra.

Lėšų vis dar reikia

Nors operacija jau yra nupirkta, tačiau labai reikia lėšų lėktuvo bilietams, vizoms, pooperaciniam laikotarpiui, metus truksiančiai reabilitacijai. Be to, reikalinga ir antroji operacija, kurios metu bus dedamas stimuliatorius, kad vyras galėtų judinti kojas. Sumos – įspūdingos, tad geros valios žmonės ir toliau kviečiami aukoti, kad jaunas vyras pagaliau pakiltų iš lovos ir pradėtų gyventi visavertį jauno žmogaus gyvenimą.

Paaukoti galima pervedant pinigus į SEB sąskaitą:
Paramos gavėjas: Pagirių bendruomenės centras
Kodas: 161761996
Sąskaita Nr. LT29 7044 0600 0556 1750 AB SEB bankas
Mokėjimo paskirtis: Parama Airido Grinio gydymui.