Justina, Goda ir Meinardas įsitikinę - gimtąją šalį reikia mylėti ne tik žodžiais, bet ir paprastais, kasdieniais darbais.

Justina, Goda ir Meinardas įsitikinę – gimtąją šalį reikia mylėti ne tik žodžiais, bet ir paprastais, kasdieniais darbais.

Visą savaitę Kėdainių Lietuvos sporto universiteto (LSU) Kėdainių „Aušros“ progimnazijoje vyko įvairūs kultūriniai ir sporto renginiai: konkursai, žaidynės, projektai, skirti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai bei gimtajai lietuvių kalbai paminėti. Į juos įsitraukė kone visa mokyklos bendruomenė.

Kalbinti aštuntokai įsitikinę, kad Lietuva išskirtinė savo kalba. O ką daryti, jei norime gyventi laimingai?: „Tiesiog mylėti vieni kitus…“ – toks buvo jų atsakymas.

Kalba – kaip upelio čiulbėjimas

„Lietuva – tai mūsų visų kraštas“, – šiais žodžiais, pasakytais progimnazijos mokinių, prasidėjo Kovo 11-osios dienos minėjimas mokyklos aktų salėje. Į salę sugužėję mokiniai turėjo galimybę ne tik pasiklausyti koncerto, bet ir sužinoti daug įdomių dalykų. Pavyzdžiui, ar žinojote, kad lietuviškas žodis „knygnešys“ neturi tiesioginio reikšmės atitikmens jokioje kitoje pasaulio kalboje?

Mums, lietuviams ši kalba kartais būna labai sudėtinga, tačiau užsieniečio ausiai ji labai melodinga, švelni, graži… „Kaip upelio čiurlenimas, kaip paukštelio čiulbėjimas. Kalba švelni ir graži, bet moka parodyti ir charakterį“, – tokiais epitetais apie mūsų kalbą atsiliepia užsieniečiai.

Jaunuolių mintys apie nepriklausomybę 

"Aušros" progimnazijos mokinių plakatas, skirtas kovojusiems už tėvynę.

„Aušros“ progimnazijos mokinių plakatas, skirtas kovojusiems už tėvynę.

O ką apie Nepriklausomybę ir apie lietuvių kalbą mano mokiniai?

„Man ši šventė reiškia labai daug. Aš labai myliu savo tėvynę, savo šalį. Ši diena labai svarbi, nes be jos mes negalėtume gyventi taip, kaip gyvename dabar. Myliu savo šalį, todėl stengiuosi rašyti taisyklinga lietuvių kalba, neteršti jos svetimybėmis. Visada skubu į pagalbą kitiems žmonėms. Kai visi vieni kitus mylėsime, tada ir visa šalis bus laimingesnė“, – sakė aštuntokė Goda.

„Nepriklausomybės atkūrimo diena yra svarbi kiekvienam mūsų, nes Lietuva – tai mūsų tėvynė. Mes čia augame, gyvename… Svarbu puoselėti savo gimtąją kalbą, savo tradicijas. O išvykstantiems iš Lietuvos, manau, ypatingai svarbu prisiminti šalį, kurioje jie gimė, kurioje jie augo. Okupacijos metais Lietuva buvo visai nesvarbi, nereikšminga šalis. Iškovota laisvė suteikė mums visiems pasididžiavo savo šalimi jausmą“, – sakė taip pat aštuntokė Justina.

„Man lietuvių kalba labai graži. Ji turi labai daug sinonimų, tad galima sudaryti labai daug gražių ir skambių sakinių. Mūsų kalba labai sena, lyginama su sanskritu. Tad tokia kalba verta didžiuotis. Mes esame maža tauta, tačiau turime labai seną ir gražią kalbą“, – kalbėjo Meinardas.

Džiugas - raštingiausias "Aušros" progimnazijos antrokas.

Džiugas – raštingiausias „Aušros“ progimnazijos antrokas.

Rinko raštingiausius pradinukus

Progimnazijoje vyko ir raštingiausio pradinuko rinkimai. Visi pradinių klasių mokiniai rašė diktantą – tas, kuris tekstą parašė ne tik be klaidų, bet ir dailiu raštu, buvo pripažinti raštingiausiais šių metų pradinukais. 20 mokinukų, kurie diktante padarė 1-2 klaidas, tapo konkurso „Raštingiausias pradinukas 2016“ laureatais. Jiems buvo įteikti padėkos raštai. Na, o laimėtojams buvo įteiktos pereinamosios taurės. „Raštingiausio pirmoko 2016“ vardas suteiktas 1c klasės mokiniui Klaidui Volkvičiui, „Raštingiausio antroko 2016“ – 2a klasės mokiniui Džiugui Augustinui, „Raštingiausio trečioko 2016“ – 3b klasės mokinei Faustai Mackevičiūtei, „Raštingiausio ketvirtoko 2016“ – 4d klasės mokinei Urtei Masilionei.

Vyko tinklinio varžybos

Pateisinant sportiškosios mokyklos vardą, Kovo 11-osios proga buvo organizuotas tradicinis, jau ketvirtasis rajoninis tinklinio turnyras „Lietuva – tai mes“.

Visi rajoninių tinklinio varžybų dalyviai.

Visi rajoninių tinklinio varžybų dalyviai.

„Kiekvienais metais vis pakviečiame svečių – šiais metais su mūsų „Aušros“ progimnazija pasivaržyti atvyko Akademijos gimnazijos J. Paukštelio progimnazijos, tėvų bei mokytojų komandos. Visi dalyviai neliko be apdovanojimų, o moterys, Moters dienos proga, buvo apdovanotos ir maloniomis staigmenėlėmis“, – sakė progimnazijos kūno kultūros mokytojas Rytis Karnatka.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.