Sekmadienis, 13 spalio, 2024
11.3 C
Kėdainiai
PradžiaIš arčiauJaunųjų muzikų kalvė

Jaunųjų muzikų kalvė

-

Daugiakultūriame centre vykęs akordeono muzikos vakaras, kuriame grojo Kėdainių krašto muzikantai Laimonas Salijus ir Lukas Katinas, atlėgus susižavėjimo emocijoms norom nenorom mintimis nukėlė į Kėdainių muzikos mokyklą. Juk joje vienas renginio dalyvių – Laimonas Salijus – užmezgė pažintį su muzika ir padėjo pamatus tam, kuo šiandien publiką žavi ne tik gimtajame mieste, bet ir visame pasaulyje.

Laimonui Salijui malonus pirmosios muzikos mokytojos Lilijos Labeckienės palaikymas.
Laimonui Salijui malonus pirmosios muzikos mokytojos Lilijos Labeckienės palaikymas.

„Man labai džiugu atvykti koncertuoti į Kėdainius. Dar smagiau, kai tarp žiūrovų matau savo mylimą mokytoją Liliją Labeckienę ir kitus pedagogus, mokiusius mane pažinti svaiginantį muzikos pasaulį. Šitas koncertas – savotiška padėka kėdainiečiams, kad jie mane palaikė, padrąsino ir vis dar skatina eiti muziko keliu. Be to, tai savotiška dovana man pačiam, kadangi balandžio 4-ąją švęsiu 24-ąjį gimtadienį, o jo išvakarėse jau išvažiuoju į Vokietiją Hanoverio universitete keturis mėnesius tęsti magistrantūros studijas“, – prieš koncertą sakė L. Salijus.

Akordeoną pasiūlė mama
Laimonas puikiai prisimena savo pažintį su Muzikos mokykla. Jį, vos šešerių metų berniuką, pas mokytoją Liliją Labeckienę atvedė mama. „Mama Muzikos mokykloje buvo baigusi fortepijono klasę. Ji nuostabiai jaučia muziką. Tačiau man pasiūlė akordeoną, nes tas instrumentas mamai atrodė labai paslaptingas ir įspūdingas. Man buvo nesvarbu, kuo groti, svarbiausia, kad aš labai norėjau groti. Labai džiaugiuosi, kad nuo pirmų dienų su mokytoja Lilija tarp mūsų užsimezgė nuostabi draugystė. Mokytoja niekada negailėjo laiko pamokoms. Ji mano tobulinimui atidavė daug daugiau laiko negu buvo numatyta tvarkaraščiuose. Mes grodavome ir po pamokų, ir savaitgaliais, ir per atostogas. Puikiai pamenu, kaip pradėjome važinėti į konkursus, o iš ten vis grįždavau su diplomais. Atsirado pasitikėjimas savimi ir noras dar labiau pažinti akordeoną, kad juo galėčiau sugroti iš pirmo žvilgsnio beveik neįkandamus kūrinius“, – savo draugystės pradžią su akordeonu puikiai mena jaunasis muzikas.

Dažnas muzikai neabejingas kėdainietis Laimoną prisimena kaip mažą šviesiaplaukį berniuką, virtuoziškai grojantį akordeonu, beveik didesniu už jį patį. Šiandien jis – suaugęs vaikinas, ne tik besimokantis, bet ir pats mokantis vaikus groti mylimu instrumentu.
Dažnas muzikai neabejingas kėdainietis Laimoną prisimena kaip mažą šviesiaplaukį berniuką, virtuoziškai grojantį akordeonu, beveik didesniu už jį patį. Šiandien jis – suaugęs vaikinas, ne tik besimokantis, bet ir pats mokantis vaikus groti mylimu instrumentu.

Patirtį perduoda jaunimui
Muzikos mokykloje prasimokęs aštuonerius metus, L. Salijus ketverius metus mokėsi Juozo Gruodžio konservatorijoje, po to studijas tęsė Vilniuje Muzikos akademijoje, o vėliau ją iškeitė į Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademiją, kur tebesimoko iki šiol. Dabar L. Salijus – magistrantas, ne tik sėkmingai studijuojantis, bet ir mokantis vaikus bei koncertuojantis. „Man labai patinka dirbti su vaikais. Džiugu, kai sulaukiu mokinių, turinčių talentą ir norinčių pažinti muziką. Tačiau išmokti groti akordeonu ateina ir tokių, kurie atlieka savotišką pareigą – pildo tėvų ar kitų artimųjų norus. Ir tai nėra blogai, juk muzika bet kokiu atveju praplečia akiratį ir kiekvieną padaro geresnį“, – sakė L. Salijus.

Išpildė svajonę
Vaikinas neapleidžia ir koncertinės veiklos. Pats muzikas prisipažįsta, kad koncertai yra puiki atgaiva sielai. „Koncertuoti man labai patinka. Kiek sudėtingiau su konkursais. Prieš gerus metus buvau nutaręs nebedalyvauti konkursuose, nes jau atrodė, kad viskas pasiekta. Tačiau buvo likusi svajonė – sugroti Zalcburge pasaulio akordeonistų čempionate „Pasaulio taurė“. Jame varžosi patys pačiausi muzikantai. Galiu tik dėkoti likimui, kad likau užsispyręs ir nepaleidau svajonės. Ji išsipildė – pernai metams baigiantis iš Zalcburgo aš grįžau su antrosios vietos dip­lomu“, – kukliai savo vieną didžiausių laimėjimų prisiminė L. Salijus.
Vaikinas atviras – jis nėra garbėtroška ir negroja dėl dip­lomų. Jam svarbiau muzika ir instrumento galimybės.
„Būčiau labai laimingas, jei man pavyktų akordeonu išmokyti groti savo mokinius taip, kad jie pranoktų mane“, – šypsojosi L. Salijus.

Daugiakultūriame centre Laimonas Salijus grojo duetu su Luku Katinu, kuris taip pat Kėdainių krašto vaikas, augęs Paaluonyje, o muziką pažinęs Ariogaloje.
Daugiakultūriame centre Laimonas Salijus grojo duetu su Luku Katinu, kuris taip pat Kėdainių krašto vaikas, augęs Paaluonyje, o muziką pažinęs Ariogaloje.

Mokytoja negaili pagyrų
Nuo pirmos iki paskutinės koncerto minutės Laimono grojimą stebėjusi mokytoja Lilija Labeckienė liko sužavėta savo buvusio auklėtinio pasirodymu: „Tai pats nuostabiausias mano mokinys, o jų per beveik keturiasdešimt darbo metų buvo tikrai nemažai. Dievas Laimoną apdovanojo ir talentu, ir meile muzikai bei darbui, ir noru tobulėti. Jaučiu palaimą klausydamasi jo grojimo. Esu dėkinga likimui, kad jis man atsiuntė tokį fantastišką mokinį“, – Laimoną gyrė buvusi mokytoja.

Akordeonistų netrūksta
Kėdainių muzikos mokyklą drąsiai galima vadinti jaunųjų muzikų kalve. Kasmet jos auklėtiniai laimi įvairiuose konkursuose, o dažnas absolventas nenutraukia draugystės su muzika, bet tęsia su ja susijusias studijas.
Muzikos mokykloje ir dabar mokosi talentingų akordeonistų karta. Ją moko trys patyrę mokytojai: Rasa Gužauskaitė, Lilija Labeckienė ir Petras Labeckis. Šiuo metu akordeonu groti mokosi trisdešimt vaikų ir trys suaugusieji kraštiečiai.

SRTF

reklama

Daumantų. Kam rinktis kažką kito, kai yra Daumantų karališkas majonezas!

Taip pat skaitykite