Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro Neformaliojo vaikų švietimo skyriaus Fotografijos ir menų studijos mokiniai kūrybinės veiklos patirtis sėkmingai pritaiko rengdamiesi fotografijos, menų konkursams. Šiais mokslo metais mokiniai dalyvavo jau keturiuose konkursuose, iš jų – trijuose šalies lygiu.


Tapo nominante

Vasario 12 dieną nudžiugino gautas šiųmetinės gyvūnų ir paukščių parodos „PET  SHOW Lietuva 2020“ piešinių konkurso „Mes mylime gyvūnus“ organizacinės komisijos pranešimas, kad  Fotografijos ir menų studijos mokinė Luka Čerenkovaitė tapo  nominante ir apdovanota specialiu rėmėjų „Zoopark. LT“ prizu.

Surengta paroda

Šalies jaunimo fotoreportažų konkurse „Krištolinis objektyvas 2019“ dalyvavo net šeši mokiniai: Augustė Pranarauskaitė, Ema Pupkevičiūtė, Luka Čerenkovaitė, Matas Jurgelionis, Skaistė Kuzmauskaitė, Viktoras Tichonovas. Šiame konkurse iš šalies ugdymo įstaigų dalyvavo daugiau kaip penki šimtai jaunųjų fotomenininkų.

M. Jurgelionis ir L. Čerenkovaitė buvo nominuoti. Matas gavo padėką už savo reportažo įdomius kūrybinius ieškojimus, o Luka (8 m.), jauniausia šio konkurso dalyvė, apdovanota Spaudos fotografų klubo prizu.

Išleistame konkurso darbų kataloge – ir mūsų studijos mokinių darbai. Siekiant, kad šis leidinys turėtų ne tik pažintinę, bet ir edukacinę vertę, šalia nuotraukų pateikti profesionalių vertintojų komentarai. Mokinių darbų paroda surengta Kauno prekybos centre „Akropolis“.

Tad ne veltui kiekvienas moksleivis kūrė, stengėsi sudėlioti reportažo seriją, fotografavo savo aplinkos įvykius, renginius, keliones, net jaunat­viškus pakvailiojimus.


Įteiktos padėkos

Mokinių piešinių konkurse „Kalėdinis sapnas“, skirtame 1–4 klasių mokiniams, Fotografijos ir menų studijos mokinių grupė šįkart nefotografavo, bet piešė, interpretavo ir įvairiomis technikomis atliko kūrybinius darbus. Mokinės Austėja Glinskaitė, Ema Pupkevičiūtė ir Mėta Paulauskaitė buvo apdovanotos organizatorių padėkomis.

Renka atviruką

Jau ne vienerius metus J. Monkutės-Marks muziejus-galerija organizuoja geriausio kalėdinio atviruko konkursą. Darbelis turi būti susijęs su šia galerija. Didžioji dauguma jaunųjų fotografų pateikė savo atvirukus konkurso parodai.

Patrauklu, kad visų mokinių darbai eksponuoti parodoje, kurią galėjo pamatyti ir mokinių tėveliai, miesto gyventojai ir svečiai.

Užėmė prizinę vietą

Taip pat didelio susidomėjimo kasmet sulaukia respublikinis piešinių konkursas „Mes mylime gyvūnus“, kuriame pasiektas Lietuvos rekordas: atsiųsta ir parodai pateikta per 8 000 kūrinių. Mūsų studijos mokiniui Oskarui Čerenkovui pavyko užimti prizinę vietą.


Ruošiasi konkursams

Džiugu, kad jaunieji studijos menininkai ir toliau dirba, kuria, nestokoja entuziazmo.

Šiuo metu ruošiamės labai rimtam Nacionalinės meninės raiškos dailės konkursui „Pažintis su žydų paveldu“, skirtam Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metams paminėti.

Studijoje kartu su mokiniais analizuojame istoriją, papročius, tradicijas, skaitome literatūrą, planuojame susipažinti su muziejų edukacijomis šia tema.

Taip pat rengiamės šalies ekologijos ir gamtosaugos meno darbų konkursui „Piešiame vandenį“.

Turi savo principus

Vaikus mokau vadovautis principu: svarbu aktyviai dalyvauti, ne tik laimėti. Juk geri rezultatai mene ar fotografijoje pasiekiami ne per vienerius metus. Ir visada laukiu kantrių, mylinčių meną jaunųjų bičiulių. Patirties vedini gimsta talentai, todėl mielai dirbu ir su grupėmis, ir individualiai, kai pritrūksta laiko pasirengti atsakingam konkursui ar parodai, o gal ir – visam gyvenimui…

Aistė Kanapeckaitė-Čerenkovienė, Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro Neformaliojo vaikų švietimo skyriaus Fotografijos ir menų studijos mokytoja

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.