Rugilės modeliuotas žieminis paltas.

Rugilės modeliuotas žieminis paltas.

Josvainietė Rugilė Gaučaitė su mada susijusi nuo pat mažumės. Išradingos ir mados pojūtį turinčios merginos vienas didžiausių pomėgių – modeliuoti ir siūti drabužius. Rugilė prisipažįsta, kad drabužius siuvasi ne tik sau – jai jau teko siūti sceninius drabužius Šviesiosios gimnazijos, kurioje šiuo metu mokosi, gimnazistams.

Ryški, spalvų įvairovę mėgstanti, praeivių žvilgsnius traukianti mergina prisipažino turinti svajonę, kurią tikisi įgyvendinti per vasaros atostogas.

„Šiuo metu mano planuose – ir savos drabužių kolekcijos sukūrimas. Jau turiu kelis drabužių eskizus“, – šyptelėjo gimnazistė.

Kada susidomėjai siuvimu?

Rugilės 18-ojo gimtadienio suknelė. Mergina pati ją pasisiuvo ir nudažė šviesiai vyšnine spalva.

Rugilės 18-ojo gimtadienio suknelė. Mergina pati ją pasisiuvo ir nudažė šviesiai vyšnine spalva.

Tuo pradėjau domėtis nuo pat mažumės. Pirmoje klasėje tėvai mane išleido į siuvimo būrelį. Man ten buvo tarsi antrieji namai: puikiai jaučiausi tarp siūlų, adatų, medžiagų. Nuo to laiko pradėjau vis plačiau domėtis siuvimu, apranga, pradėjo rūpėti, kaip aš atrodau, ką ir kaip rengiuosi. Kasmet vis labiau tobulėjau ir jau pradinėse klasėse pradėjau pagal save taisytis drabužius. Na, o visa tai išaugo iki to, kad jau dabar pati sau pasisiuvu kokių tik noriu rūbų.

Kuo siuvimas Tave patraukė? Juk šiais laikais daug lengviau ir greičiau tiesiog nueiti į parduotuvę ir drabužį nusipirkti?

Man drabužiai yra saviraiškos priemonė, aš jais kalbu, skleidžiu tam tikrą žinią. Bėda ta, kad dažniausiai sau tinkamų drabužių parduotuvėse aš tiesiog nerandu (šypsosi). Tada aš einu į specializuotas medžiagų parduotuves. Tik pamačiusi man patinkančią medžiagą jau matau, ką iš jos būtų galima pasisiūti – ar suknelę, ar sijoną, ar kelnes. Iš anksto galvoje turiu drabužio viziją.

Taip pat niekada neišmetu jokių drabužių, juos laikau tikėdama, kad kada nors ateis ir jų valanda. Jei juos nusipirkau, vadinasi, jie kažkada patraukė mano akį ir tikrai dar rasiu prie ko juos priderinti.

Minėjai, kad drabužiais siunti tam tikrą žinutę – kokia ji dažniausiai būna? Perteiki savo nuotaiką, jausmus, kažkokius vidinius išgyvenimus?

 Į gimnaziją – irgi stilingai. Rugilės mokyklinė uniforma.

Į gimnaziją – irgi stilingai. Rugilės mokyklinė uniforma.

Kėdainiuose rengtis kitaip yra gana sunku. Ypač tą jutau, kai buvau jaunesnė. Žmonės kartais nelabai supranta, kodėl eini būtent taip apsirengusi. Tačiau iš to jau spėjau išaugti ir man nuoširdžiai nerūpi, kad žmonės atsisuka į mane ir komentuoja, kaip aš apsirengusi. Iš tiesų, replikų susilaukiu įvairių. Tačiau mokykloje visi su manimi jau susitaikė, kad aš rengiuosi kitaip (nusijuokia). Drabužius renkuosi pagal sezonus, žinoma, ir pagal nuotaiką. Mados vėjų, naujausių tendencijų aš nesivaikau. Visi rūbų deriniai gimsta pasitelkus fantaziją.

Kur drabužius dažniausiai perki? Galbūt nevengi užsukti ir į vadinąsias „second hand“ parduotuves?

Būtent – ten galima rasti išties nemažų lobių: įvairių detalių, aksesuarų, ar įdomių rūbų, kuriuos vėliau persisiuvu, ar kitaip pritaikau savo aprangoje. Nesu naujausios mados mėgėja, man patinka senesnių laikų mada. Žavi šeštojo dešimtmečio moterų pūsti ir įliemenuoti sijonai, elegantiškos pirštinės, iš po skrybėlės kyšančios garbanos, todėl kartais atrodau kaip iš praeities. Sportinis, ar plėšytų džinsų stilius ne man, būtent dėl to paprastose drabužių parduotuvėse sunku rasti, tai ko noriu. Jei turi savo drabužių stilių, stengiesi nevaikščioti kasdien taip pat apsirengus, norisi kiekvieną dieną pasirinkti vis kitus drabužių derinius. O „second hand“parduotuvėse galima daug ko gero rasti (šypsosi).

Daug drabužių namuose turi? Tikriausiai spintos lūžta nuo gausos?

Na, namuose turime net atskirą kambarį drabužiams bei batams.

Spėju, tikriausiai nebūna taip, kad atsikėlus ryte pagalvotum: „hmm, neturiu kuo apsirengti?“

Vasariškas stilius – jūra, dvi kasytės ir aukštinto liemens šortai.

Vasariškas stilius – jūra, dvi kasytės ir aukštinto liemens šortai.

Oi ne, būna, kaip ir visoms moterims. Ką apsirengsiu, dažniausiai apgalvoju iš vakaro, tačiau planus gali sujaukti pasikeitęs oras. Tada ir prasideda „neturiu, kuo apsirengti“. Mano drabužių garderobe vyrauja pačios įvairiausios spalvos.

Esi labai ryški, gatvėje tavęs neįmanoma nepastebėti (į interviu mergina atėjo pasipuoši mėlynai elektrinės spalvos sijonu bei žalia palaidine). Ar nevargina aplinkinių dėmesys, žvilgsniai?

Ne, tikrai ne, priešingai, man patinka ta aplinkinių reakcija į mane. Man ji tikrai netrukdo.

Ar papildomai domiesi siuvimu? Gal kuri ir siuvi ne tik sau?

Kartais gimnazija paprašo manęs sukurti renginių vedėjoms drabužių – praėjusiais metais renginio „Žiemos mozaika“ vedėjoms buvau pasiuvusi dvi vienodas sukneles. Po to teko siūti krikštynoms: Gulbių ežero šokiui gal septynis sijonukus su petnešėlėmis teko padaryti. Tiesa, jie buvo skirti vyrukams. Tačiau sudėtinga siūti kietiems, nes esu savamokslė. Papildomai nesidomiu, bet turiu pažįstamą siuvėją, pas kurią kartais užsuku pasikonsultuoti. Beje, aš visai neseniai, prieš kelis metus pati susimodeliavau ilgą žieminį, iki pat žemės paltą su gobtuvu. Siuvėja man tą paltuką pasiuvo, pagal mano eskizus. Modelį sukūriau pati ir aktyviai dalyvavau siuvimo procese – norėjau, kad apdaras būtų toks, kokio aš noriu. Dabar, kai aš juo apsivilkusi einu žiemą, mažytės mergaitės bėga iš paskos ir sako: „Mama, žiūrėk, princesė!“ Paltas labai ryškios spalvos, išsiskiriantis.

Galbūt planuoji savo ateitį sieti su siuvimu? O gal tai liks tik Tavo hobis?

Trys pagrindiniai akcentai – masyvūs batai, skrybėlė ir lūpų raudonio pirštinės.

Trys pagrindiniai akcentai – masyvūs batai, skrybėlė ir lūpų raudonio pirštinės.

Išties planuoju. Planuoju savo ateitį sieti su dizainu. Dabar turiu tokią mintį – per vasarą sukurti drabužių kolekciją ir kažkur ją eksponuoti. Šiuo metu darausi eskizus – kūrybinis procesas po truputį įsibėgėja. Iš viso savo pačios kurtų drabužių turiu apie kelias dešimtis. Apskritai, mano aprangoje nėra tokių drabužių, prie kurių aš pati būčiau neprisilietusi: ar apykaklę karoliukais papuošiu, ar kažkokį kitokį kirpimą, įsiuvimą padarau, kartais drabužį pailginu ar patrumpinu.

Kaip manai, kiek apranga žmogui svarbi kasdieniniame gyvenime? Tavo nuomone, kokią reikšmę drabužiai užima šiuolaikinio žmogaus gyvenime?

Manau, kad kiekvienam žmogui skirtingai. Tačiau neabejoju, kad drabužiai atspindi mus. Yra žmonių, kurie savo drabužiais skleidžia žinią, yra žmonių, kuriems rūbai tėra tik aprangos dalis, tiesiog dėl to, kad reikia kažką apsirengti. Asmeniškai net neabejoju, kad per rūbus galima pasakyti labai daug (šypsosi).

Dėkui už pokalbį.

About The Author

Related Posts

3 komentarai

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.