Lygiai prieš savaitę baigėsi priėmimo į aukštąsias mokyklas pirmasis etapas. Stojantieji į universitetus, akademijas bei kolegijas sužinojo, ar jau tapo studentais, ar dar teks laimę gaudyti antruoju ir trečiuoju bandymais. 

Kauno kolegijos Kėdainių Jonušo Radvilos studijų centro Filologijos ir edukologijos katedros vedėjas Albertas Juodeika šią savaitę būsimiems pirmakursiams padėjo sudaryti mokymosi sutartis.

Kauno kolegijos Kėdainių Jonušo Radvilos studijų centro Filologijos ir edukologijos katedros vedėjas Albertas Juodeika šią savaitę būsimiems pirmakursiams padėjo sudaryti mokymosi sutartis.

Kauno kolegijos Kėdainių Jonušo Radvilos studijų centre nuo pirmadienio iki ketvirtadienio netrūko šurmulio. Kvietimų studijuoti šiame centre sulaukęs jaunimas skubėjo pasirašyti sutarčių.
„Pirmasis stojimų etapas parodė, kad kolegijų sektorius išlaikė stabilumą. Mūsų kolegija šįmet sulaukė panašaus susidomėjimo kaip ir praėjusiais metais. Į studijas pakvietėme 91 jaunuolį. Ar visi atvyks pasirašyti sutarčių, dar nežinia. Paprastai po pirmojo šaukimo apie 20 procentų pretendentų neateina sudaryti sutarčių, tikėdamiesi pakliūti kažkur kitur antruoju šaukimu. Galutinis pirmakursių skaičius bus aiškus rugpjūčio viduryje, kai baigsis visi kvietimai. Mūsų centro svajonė – sulaukti šimto pirmakursių“, – sakė Kauno kolegijos Kėdainių Jonušo Radvilos studijų centro Filologijos ir edukologijos katedros vedėjas Albertas Juodeika.
Tarp stojančiųjų į Kėdainius daugiausia buvo norinčiųjų studijuoti verslo anglų kalbą. Kiti pasirinkimai mažiau populiarūs. „Mūsų centre jaunimas dar renkasi anglų kalbą ryšiams su visuomene, kultūrinės veiklos organizavimą, socialinę pedagogiką. Jei bus norinčiųjų, šį rudenį dar pasiūlysime ir taikomosios komunikacijos programą“, – sakė A. Juodeika.
Filologijos ir edukologijos katedros vedėjo teigimu, jau antri metai vėl sugrįžta susidomėjimas socialine pedagogika. Panašu, kad Lietuvoje dar apstu socialinių problemų, su kuriomis be išsilavinusių specialistų susidoroti gana sunku.

Panašios naujienos