M. Daukšos viešosios bib­liotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje apdovanoti rajono jaunuoliai, kurie pagal 2022 m. Jaunimo savanoriškos tarnybos programą po pusmetį savanoriavo įvairiose rajono organizacijose. Jiems padėkota už pagalbą bei laiką, skirtą kitų žmonių labui.

„Apdovanota 16 savanoriavusių jaunuolių, daugiausia tai yra gimnazistai. Norime juos pagerbti, kad būtų pavyzdys kitiems ir jie patys pasidžiaugtų, kad jų laisvalaikis praėjo naudingai. Mūsų tikslas – skatinti visuomenę savanoriauti ir kad tas įgūdis formuotųsi nuo jaunų dienų.

Kėdainių rajone turime apie 13–15 akredituotų organizacijų, kurios priima jaunimą savanoriauti, tai – arena, Švietimo pagalbos tarnyba, viešoji biblio­teka, Krakių kultūros centras, jaunimo organizacija „Tiltai“, labdaros ir paramos fondas „Tavo svajonė“, Caritas ir kitos įstaigos. Porą savanorių pernai priėmė ir rajono savivaldybė. Rajone savanorystės erdvių laukas yra platus, tad jaunimas gali pasirinkti, kur jie norėtų talkinti, panaudoti savo žinias ir įgyti naujų įgūdžių.

Padėkos įteiktos 16-ai jaunuolių, savanoriavusių įvairiose rajono organizacijose.

Savanoriaudami jaunuoliai labai pasikeičia, jie įžengia į suaugusiųjų pasaulį, pamato, kaip veikia nevyriausybinės struktūros ir kiek žmogiškasis resursas atneša naudos kitiems. Žinoma, nemažai jaunimo pradeda savanoriauti, norėdami gauti po 0,25 papildomo balo, pridedamo stojant į aukštąsias mokyklas, bet po pusmečio savanorystės apie 90 proc. jaunuolių sako, kad jiems jau nerūpi tas balas, nes tai, ką gavo per tą laikotarpį, yra daug daugiau“, – teigia Jaunimo savanoriškos tarnybos mentorius Deividas Judenis.

Padėdami kitiems, praturtino save

„Aš savanoriavau atvirajame jaunimo centre, kuris yra įkurtas Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre. Jame bendravau su įvairaus amžiaus lankytojais, dariau plakatus, dalyvavau renginiuose. Savanoriauti nebuvo lengva, bet džiaugiuosi, kad per tą pusę metų pagerinau bendravimo ir fotografavimo įgūdžius, išmokau naujų dalykų. Tam reikėjo skirti nemažai laiko, bet savanorystėje aš matau prasmę, nes ir kitiems padarai kažką gera, ir pati save ugdai.

Turiu pažįstamų, kurie taip pat savanoriauja arba svarsto tai daryti. Mano šeima irgi savanoriauja gyvūnų prieglaudoje, o aš pasirinkau jaunimo sritį, manau, kad ir ateityje tuo užsiimsiu“, – sako 18-metė Austėja.

„Jau antri metai, kai savanoriauju dekanato Carite. Apie tokią galimybę sužinojau iš draugių, kurios anksčiau ėjo, pabandžiau ir aš, patiko, tad pasilikau savanoriauti ilgiau.

Man ir kitiems savanoriams teko mokyti senjorus naudotis informacinėmis technologijomis, kiekvieną penktadienį dalinome maisto paketus nepasiturintiesiems, taip pat rinkome paramą Ukrainai, dalyvavome Maisto banko akcijose. Tokia veikla ir mane pačią praturtino – įgijau daugiau valios, bendravimo įgūdžių, drąsos išeiti iš komforto zonos“, – savanoriškos veiklos pliusus įžvelgia gimnazistė Greta.

Kvietė būti aktyviems ir ateityje

Įteikiant padėkas jauniesiems savanoriams, akcentuota, kad labai svarbu neapleisti savanorystės ir ateityje ir kad atėjęs suvokimas, jog gyvename ne vien dėl savęs, niekur nedings bei lydės visą gyvenimą.

Jaunimas nuo 14 iki 29-erių metų taip pat raginamas aktyviau dalyvauti visuomeniniame gyvenime.

L. Pranckevičiūtės nuotraukos